http://didshahr.ir/246501

09:14 :: 1401/02/22

ابراهیم قلیزاده گفت:با تفویض اختیاری که به مدیران استانی داده شده تا ۸۰ درصد بدهی مالیاتی سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی تقسیط می‌شود.

ابراهیم قلیزاده

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: اجازه تفسیر غیرحمایتی از واحدهای تولیدی و صنعتی را در سال مزین به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» نمی‌دهیم.

ابراهیم قلیزاده در جلسه شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی از ابلاغ بخشنامه جدید برای تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و اظهار کرد: با تفویض اختیاری که به مدیران استانی داده شده تا ۸۰ درصد بدهی مالیاتی سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی تقسیط می‌شود.

وی تصریح کرد: با ۲۰ درصد پرداخت اصل مالیات، مابقی آن در مدت زمان تعیین شده تقسیط شده و حتی بخشودگی جرایم نیز برای اشخاص حقیقی و حقوقی اعمال می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: تقسیط بدهی مالیاتی به مدت سه سال و ارزش افزوده نیز به مدت یک سال با پرداخت ۲۰ درصد مبلغ اولیه انجام می‌شود و بخشودگی جرایم بدون تنگ نظری و عدم اعمال قوانین و مقررات سختگیرانه به انجام می‌رسد.

قلیزاده افزود: ما اجازه تفسیر غیرحمایتی از قوانین و مقررات مالیاتی را نمی‌دهیم و با ارائه مدارک و مستندات در خدمت مؤدیان هستیم تا به شرایط اقتصادی استان کمک کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هرگونه تنگ نظری مانعی در مسیر رشد اقتصادی استان است و امور مالیاتی استان با همراهی مؤدیان سعی دارد تا در کنار وصول مالیات معوق، رضایت فعالان این عرصه را نیز به وجود آورد.

قلیزاده از رفع موانع گذشته در تقسیط بدهی‌ها و دریافت چک از مؤدیان خبر داد و اضافه کرد: تقسیط موجود به روش آسان و در مدت زمان طولانی انجام می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل تقسیط را بهترین روش در وصول مالیات اعلام کرد و ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا واحدهای تولیدی و صنعتی با توان مضاعف در چرخه تولید و اشتغال قرار گیرند.

ابراهیم قلیزاده:۸۰ درصد بدهی مالیاتی صاحبان واحدهای تولیدی تقسیط می‌شود

۸۰ درصد بدهی مالیاتی صاحبان واحدهای تولیدی تقسیط می‌شود

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246501

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.