http://didshahr.ir/246465

10:35 :: 1401/02/22

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم جراحی اقتصادی را با مردمی کردن یارانه شروع کرده است، افزود: با اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی، یارانه‌ها به جیب مردم می‌رود و انتظار این است دولت با نظارت دقیق جلوی سوء استفاده رانت‌خواران را بگیرد.

کمال پیرموذن
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: دولت سیزدهم با مردمی کردن یارانه‌ها اقتصاد کشور را رونق می‌دهد.

حسین پیرموذن در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار کرد: با اجرای طرح دولت یارانه‌ها بصورت عادلانه در بین اقشار مختلف مردم توزیع می‌شود.
پیرموذن ادامه داد: با اجرای طرح مردمی کردن یارانه‌ها در واقع منافع رانت‌خواران به خطر افتاده است و عده‌ای از رانت‌خواران هم به دنبال این هستند که این طرح را شکست خورده جلوه دهند.

وی با تبیین تبعات ارز ۴۲۰۰ تومانی در بخش تولید اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار رانت‌خواران قرار میگرفت و قاچاق کالا هم از این طریق صورت می‌گرفت و مردمی کردن آن به نفع مردم و صاحبان واحد تولیدی و صنعتی است.

کمیته‌ای برای نظارت بر تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی تشکیل شود

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اسان اردبیل با تاکید بر لزوم نظارت دقیق دولت بر نحوه توزیع و قیمت کالاها در بازار گفت: علاوه بر این باید در تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی هم با تشکیل کمیته‌ای نظارت مستمر صورت بگیرد.

پیرموذن گفت:مردمی کردن یارانه از سال‌های قبل خواسته اصلی تولیدکنندگان ،صادرکنندگان ،بازرگانان و تجار بود که امروز به نتیجه خوبی رسید اما نیاز است بازبینی‌های لازم در هدفمندی یارانه ها صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار خارجی مستلزم محیط کسب و کار ایده‌آل است افزود: کشور ما در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در رتبه ۱۲۷ است که باید اذعان کرد که این رتبه مطلوب نیست.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی اردبیل با اشاره به مشکلات واحد های تولیدی اردبیل گفت: اغلب واحدهای تولیدی این استان با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند و برای افزایش این ظرفیت‌ها باید موانع موجود برطرف شود.

پیر موذن اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی واحد های تولیدی وصنعتی استان مشکل تامین مواد اولیه است که امید است این مشکل با دستور رئیس جمهور و وزرای مرتبط برطرف شود.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در استان اردبیل مطلوب نیست افزود:برای تسهیل‌ و بهبود فضای کسب و کار لازم است قوانین مخل شناسایی شود تا محیط کسب و کار در استان ساماندهی شود چرا که رتبه فضای کسب و کار در این استان بسیار پایین است.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی اردبیل اضافه کرد: بخش خصوصی در استان اردبیل با مشکلاتی از قبیل کسب نتیجه از بابت استعلام‌ها ، جوابگو نبودن به موقع سازمان‌ها ، مشکلات مربوط به تامین اجتماعی ، صادرات غیرنفتی و مسایل مرتبط با سازمان امور مالیاتی مواجه می باشد که باعث پایین آمدن رتبه این استان در کشور شده است.

حسین پیرموذن

دولت سیزدهم جراحی اقتصادی را با مردمی کردن یارانه شروع کرده است

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246465

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *