http://didshahr.ir/246426

00:47 :: 1401/02/21

مدام در فکر انتقام از نامردی هستم که باعث خیانت خانمم به من شد.

فراموشی خیانت خانمم سخت است

سوال:

حدود ۱۰ سال پیش، یک اتفاق بسیار تلخ در زندگی ‌مشترکم افتاد که هنوز بعد از این همه سال، نتوانستم با آن کنار بیایم. خانمم به من خیانت کرد و من متوجه شدم. البته بعد از آن زمان، دیگر هیچ وقت خطا نکرد اما من نتوانستم با این ماجرا کنار بیایم. مدام در فکر انتقام از نامردی هستم که باعث خیانت خانمم به من شد. چه کنم؟

پاسخ:

مخاطب ‌گرامی، زندگی ‌مشترک با یک همسر خیانتکار شاید یکی از سخت‌ترین کارهایی باشد که تا به حال مجبور به انجام آن بوده‌اید اما شما توانسته‌اید سال‌ها با شرایط موجود کنار بیایید و به همسرتان فرصت تازه‌ای بدهید. بی‌شک درایت در رفتار و برخورد مناسب شما در طول این زمان می‌تواند راه را بر تکرار خیانت ببندد تا زخمی دیگر بر پیکر زندگی‌تان وارد نشود که خوشبختانه همین‌ طور هم شده است. اما در ادامه، چند توصیه به شما با توجه به مسائلی که مطرح کردید، دارم.

خاطرات گذشته را کنار بگذارید

مدت زمان زیادی از آن واقعه می‌گذرد بنابراین سعی نکنید تمام زمان خود را صرف تلاش برای آوردن یک دلیل مناسب در آن اتفاق بکنید. بلکه تلاش کنید روند زندگی‌تان را به جلو سوق دهید. نگران نباشید که خانواده‌تان چه فکری در این باره خواهند کرد. شما نباید اجازه دهید این زخم کهنه دوباره باز و برای زندگی مشترک تان دردسر ساز شود.

به زندگی ‌تان صدمه نزنید

با وجود گذشت چندین سال از آن اتفاق هرچند ممکن است با بی رحمی در رفتار، دور کردن او از چیزهایی که دوست دارد، بد دلی و بدبینی به همسرتان و … برای تلافی کردن احساس خوبی داشته باشید اما مطمئن باشید که این رفتارها شما را به جایی نمی‌رساند. هر چند آسیب دیده‌اید و گاهی احساس سردی می‌کنید ولی نباید کاری کنید که او مدام خود را مواخذه کند و احساس شرمندگی داشته باشد یا هر دوی شما حس تلخی درباره با هم بودن داشته باشید. همین حس پشیمانی و جبران در رفتار همسرتان گام مهمی در تلاش برای ادامه روند زندگی است پس به زندگی‌تان صدمه نزنید و تمام تلاش خود را برای ایمن کردن زندگی مشترک به کار بگیرید.

انتقام گرفتن مشکلی را حل می‌کند؟

در پیامک‌تان گفته‌اید مدام در فکر انتقام از نامردی هستم که باعث خیانت خانمم به من شد. سعی کنید بیش از حد روی شخص سوم تمرکز نکنید چون با این افکار نه تنها شما آسیب می‌بینید بلکه نمی‌توانید درباره همسر یا زندگی فعلی‌تان فکر کنید. گذشته را رها کنید. اکنون به فکر ساختن زندگی جدیدتان باشید و شانسی دیگر به خود و همسرتان بدهید و به جای فکر کردن به افکار منفی و تلافی کردن برای بهبود رابطه تلاش کنید. بی شک تلافی کردن واقعیت موضوع را عوض نمی‌کند. مهم این است که همسر شما اشتباهات گذشته را تکرار نکرده و از گذشته خود پشیمان است.

زندگی ‌مشترک‌ تان را صمیمی‌تر کنید

برای شناخت همدیگر وقت صرف کنید اما این بار باید قوانین و اهداف جدیدی برای خود و رابطه‌تان تعیین کنید. شما باید مهارت‌های جدید بیاموزید تا با استفاده از آن‌ها، زندگی سالم و صمیمی تازه‌ای را شروع کنید. فراموش نکنید هیچ وقت برای داشتن یک زندگی ایده آل دیر نیست، آرام آرام پیش بروید و روند پیشرفت را ارزیابی کنید. با توجه به نکات مطرح شده در پیام‌تان، بهتر است شما و همسرتان به صورت جداگانه به مشاور خانواده مراجعه کنید. بی شک وقتی رابطه‌ای به مشکل برمی‌خورد، هر دو طرف رابطه تقصیراتی دارند. حتی ممکن است یکی از ایرادهایی که به شما وارد می‌شود، بی توجهی به نشانه‌های حاکی از خیانتکاری همسرتان در گذشته باشد و … .

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی| ‌کارشناس ‌ارشد مشاوره‌ خانواده

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246426

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *