http://didshahr.ir/246180

04:22 :: 1401/08/17

هوای شمالغرب از 10 تا اواخر 12 آبان سرد و ابری و در نقاطی طی ساعاتی با ریزش خفیف باران و برف پیش بینی میشود.

بارش و سرما در پیش است


سرما با بارش خفیف در بعضی نقاط🌫️

باتوجه به این وقفه و تغییرات فاحشی که طی این مدت در الگوهای تاثیرگذار بر هوای مناطق زیرپوششمان رخ داده اند موارد ذیل به آگاهی می رسند :

۱- برخلاف آنچه الگوهای پنج روز قبل برای وضعیت هوای غرب خزر و شمالغرب ایران ترسیم کرده بودند به علت تمایل غیرمنتظرهء ناوهء شمالی به عرضهای بالاتر ، اثرگذاری بارشی سیستم در این مناطق تضعیف شده و در نتیجه برف و باران چندانی انتظار نمیرود. از امروز تا پنجشنبه آسمان در غرب خزر و پهنهء شمالی و شرقی استان اردبیل اغلب ابری گاهی با بارش خفیف خواهد بود. بارش در ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متر به صورت برف و در دشت اردبیل اغلب به شکل باران ریزه و برف ریزه انتظار میرود. در دیگر نقاط شمالغرب آسمان گاهی ابری با احتمال بارش پراکنده خواهد بود‌.

۲- سرما طی این مدت همچنان ماندگار است و از ظهر امروز سه شنبه تا سحرگاه پنجشنبه اوج برودت هوا خواهد بود‌.

۳- پنجشنبه بطور موقت ناپایداریها متوقف و درخشش پرتو آفتاب پاییزی از لا به لای ابرها اندکی هوا را گرم خواهد کرد.

۴-از اواخر پنجشنبه با نفوذ یک تراف کم دامنه از فراز آناتولی و دریای سیاه به تدریج آسمان از مرز شمالی شمالغرب ابری و بارش در بعضی نقاط آذربایجانها و اردبیل به ویژه پهنهء شمالی و تا اندازه ای مرکزی آنها آغاز میشود به خاطر همراهی با هوای سرد در ترازهای میانی و نزدیک به زمین در مناطق سردسیر اغلب به صورت برف خواهد بود‌. از عصر جمعه ناپایداریها متوقف ولی هوای سرد می ماند.

۵- براساس نقشه های کنونی سیستم بعدی که یک موج عمیق و خیلی سرد اسکاندیناوی است از حوالی ۲۳ آبان غرب خزر و شمالغرب را زیر تاثیر قرار میدهد.

توکلت علی الله ؛ مسعود وسیله ایردموسی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246180

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.