http://didshahr.ir/246075

11:45 :: 1401/02/10

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: هرگونه ایجاد سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در مسیر وسایط نقلیه موتوری استان اردبیل مستلزم اخذ مجوز از شورای ترافیک شهرستان‌ها و یا کسب تکلیف از کمسیون فنی مرکز استان است.

سرعت گیر

 

سید کمال الدین میرجعفریان  در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور اعضای ستادهای سفر شهرستان‌های استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون به حد کافی به مسوولین ذی‌ربط برای برچیدن سرعت گیرهای غیرفنی و خارج از استاندارد و یا اصلاح برخی از سرعت کاه‌هایی که وجود آنها در صورت استاندارد بودن ضرورت دارد، توصیه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل اظهار کرد: در گذشته سرعت‌گیرها در مسیر معابر عمومی شهری و راه های ارتباطی بر اساس سلیقه شخصی و خارج از ضابطه و قانون احداث شدند که بعضا باعث به هم ریختن آرامش خاطر رانندگان خودروهای بومی و گردشگران را فراهم کرده است.

میرجعفریان ادامه داد: هرگونه ایجاد سرعت‌گیر و سرعت کاه در مسیر وسایط نقلیه موتوری استان اردبیل مستلزم اخذ مجوز از از شورای ترافیک شهرستان‌ها و یا کسب تکلیف از کمسیون فنی مرکز استان است.

وی با بیان اینکه با ایجاد هر یک از سرعت‌گیرها در مسیر عبور مردم، پیام نامتعارفی به گردشگران استان می دهیم، خواستار برچیده شدن سرعت‌گیرهای غیراستاندارد و اصلاح سرعت کاه‌ها قبل از آغاز تعطیلات عید سعید فطر شد و گفت: قرار نیست به خاطر آسایش، راحتی و فراغ بال برخی از مسوولین، آرامش جمع کثیری از افراد جامعه را به هم ریخته و آنان را با مشکل یا ضرر و زیان مواجه کنیم.

معاون استاندار اردبیل بر اصلاح و بازسازی راه‌ها از سوی اداره کل راهدای و حمل و نقل جاده ای و بهسازی معابر شهری از سوی شهرداران در فرصت باقیمانده تا عید فطر ابراز امیدواری کرد و افزود: انتظار از اصحاب رسانه و خبرنگاران اطلاع رسانی از ضعف عملکرد مسوولین به مردم در این زمینه است.

وی با بیان اینکه فرصت کاری به سرعت در حال از دست رفتن است و هنوز فعالیت بسیاری از کارخانه های آسفالت استان آغاز نشده، اظهار داشت: با گذشت ۴۰ روز از فصل کاری سال ۱۴۰۱ کار لکه گیری و روکش آسفالت راه های بین شهری از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل انجام نشده و قطعا مواجهه گردشگران با هر یک از چاله ها و ناهمواریهای جاده های بین شهری در تغییر مقصد آنان و حرکت به سمت استانهای دیگر تاثیر گذار خواهد بود .

میرجعفریان با بیان اینکه بروز ناهماهنگی در ابتدای سفرهای تعطیلات نوروز امسال موجب تغییر مسیر گردشگران اردبیل به سمت مناطق دیگر کشور شد این در حالی است که هماهنگی صورت گرفته پس از پنجم فروردین ماه موجبات رونق گردشگری و افزایش حضور گردشگران در اردبیل شد.

وی افزود: ایام تعطلات عید سعید فطر نیز از این قاعده مستثنی نیست و چنانچه مسوولین ستاد خدمات سفر هرکدام به وظایف محوله خود عمل نکنند تکرار تجربه ۵ روز اول تعطیلات نوروز امسال دوراز انتظار نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده و مقابله با کرونا همانند سابق باید مدیریت شود، گفت: انتظار از سازمان های حمل ونقل درون و برون شهری، ساماندهی حمل و نقل مسافر در پایانه های مسافربری، کنترل رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا در داخل اتوبوس ها و یا سواری های بین شهری و تاکسیهای شهری، حفظ شان و منزلت گردشگران و احترام به مسافرین و میهمانان در سالن های انتظار فرودگاه اردبیل است .

وی در پایان تاکید کرد: در تعطیلات پیش رو هرگونه افزایش نرخ کرایه به هرعنوان و یا هربهانه پذیرفته نخواهد بود و باید با افزایش نظارت‌ها از سوی فرمانداران از این گونه کارهای ضد فرهنگ گردشگری جلوگیری شود.

برچیده شدن سرعت‌گیرهای غیراستاندارد در اردبیل

برچیده شدن سرعت‌گیرهای غیراستاندارد در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/246075

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.