http://didshahr.ir/245976

04:09 :: 1402/01/05

پختن غذاها در وعده افطار معمولا برای ما محدود هستند. اگر به دنبال یک افطاری هیجان‌انگیز و متفاوت هستید، سوفله قارچ را از دست ندهید.

سوفله قارچ یک افطاری متفاوت

مواد لازم برای پخت سوفله قارچ

پنیر پیتزا ۱۵۰ گرم

ادویه به میزان لازم

کره ۷۵ گرم

تخم مرغ ۳ عدد

شیر یک لیوان

آرد ۴ قاشق غذاخوری

قارچ ۲۵۰ گرم

روش پخت سوفله قارچ

۱-یک تابه گود بردارید و کره را در آن ذوب کنید. زمانی که کره در حال ذوب شدن است ، قارچ های خرد شده را به آن اضافه کنید و اجازه دهید خوب سرخ شود.

۲-بعد از این که قارچ ها پخته شد و رنگ آن ها تغییر کرد بهتر است آرد را به آرامی به مواد در حال تفت خوردن اضافه کنید و اجازه دهید خوب سرخ شود وآن را به صورت مداوم هم بزنید.

۳-زمانی که خامی آرد گرفته شد وقت آن رسیده است که شیر را به آرامی به مواد اضافه کنید و همزمان آن را هم بزنید تا آرد حالت گلوله به خود نگیرد.
۴- وقتی مواد شما غلیظ شد، می‌توانید تخم مرغ ها را بشکنید و زرده آن ها را از سفیده جدا کنید.

۵-بعد از این که سفیده تخم مرغ ها را از زرده جدا کردید و مواد درون تابه شما غلیظ شد می‌توانید زرده ها را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا زرده ها پخته شود. بعد از ۵ دقیقه، مواد را از روی حرارت بردارید و بعد ادویه های لازم را به آن اضافه کنید.

۶- حالا سفیده تخم مرغ را هم بزنید و تا جایی این کار را انجام دهید که کاملا سفت شود و اگر ظرف را برعکس کردید مواد از درون آن جا به جا نشود.

۷-زمانی که سفیده تخم مرغ سفت و سفید شد آن را با قارچ ها و موادی که درون آن وجود دارد مخلوط کنید و درون ظرف مناسبی بریزید.

۸- روی ظرف را با استفاده از پنیر پیتزا بپوشانید.

۹-فر را روشن و آن را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید.

۱۰-بعد از این که فر گرم شد مواد را درون ظرف مناسب بریزید و درون فر بگذارید. برای پخت سوفله قارچ ۵۰ دقیقه تا یک ساعت زمان لازم است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/245976

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *