http://didshahr.ir/245863

07:32 :: 1401/02/04

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 3 هزار میلیارد تومان برای تقویت صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور تصویب شده است.

سیدغنی نظری

سیدغنی نظری، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امسال بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تقویت صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور تصویب و اختصاص یافت.

وی اختصاص اعتبار را درخواست ملی برای حمایت از روستائیان و عشایر و تقویت این صندوق دانست و افزود: سازمان عشایری در نظر دارد تا جمعیت عشایری کشور بتوانند از خدمات درمانی به صورت رایگان برخوردار شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حذف دفترچه‌های عشایری نیز پیگیری شده و قرار است عشایری که ۳۰ تا ۴۰ سال سابقه عشایری دارند از دفترچه و خدمات بیمه برخوردار شوند.

نظری به معرفی توانمندی‌های عشایر از طریق برگزاری جشنواره عشایر شهرستان خلخال اشاره و بیان کرد: برای برگزاری این جشنواره امسال ۵۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه عشایر غیور «ایل شاطرانلو» بخش مهمی از محصولات کشاورزی و دامی را در تولید می‌کنند، اذعان داشت: مسوولان نباید بین عشایر شمال استان و جنوب استان فرق بگذارند و باید تمام عشایر استان از خدمات برابر برخوردار شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بر توزیع عادلانه نهاده‌های دامی تاکید کرد و افزود: تفاوت قیمت گوشت و دام زنده عشایر از دیگر مشکلات این قشر است.

نظری گفت: این در حالی است که گوشت به قیمت ۱۸۰ هزار تومان در هر کیلو به فروش می‌رسد ولی در خرید دام زنده از عشایر هر کیلو ۵۰ تومان از طرف دلالان خریداری می‌شود.

سید غنی نظری:خبر خوش نماینده مردم خلخال به عشایر استان اردبیل

خبر خوش نماینده مردم خلخال به عشایر استان اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/245863

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.