http://didshahr.ir/245287

07:38 :: 1401/01/20

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار گفت: با رایزنی‌ انجام شده با کشور آذربایجان تا ۳ ماه آینده عملیات اجرایی شهرک مرزی مشترک ایران و آذربایجان در پارس آباد آغاز می شود.

ساخت شهرک مرزی ایران و آذربایجان در پارس آباد

عباس جهانگیرزاده اظهار کرد: در نشست اخیر کمیسیون اقتصادی ایران با کشور آذربایجان، با مساعدت مسئولان طرف آذری قرار شد تا سه ماه آینده عملیات اجرایی شهرک مرزی مشترک آغاز شده و در کنار آن بارانداز ریلی و مقدمات اتصال منطقه ایمیشلی پارس‌آباد به جمهوری آذربایجان فراهم آید.

وی ضرورت اتصال راه آهن اردبیل – میانه را به مغان و از این مسیر به جمهوری آذربایجان یادآور شد و تصریح کرد: این خط ریلی می‌تواند زمینه افزایش مبادلات تجاری و کالایی را با کشور همجوار آذربایجان و حتی کشورهای آسیای میانه به راحتی فراهم کند.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار گفت: در مناسبات اقتصادی ۲ کشور که گام جدیدی در شکوفایی آن برداشته شده، سعی بر این است تا با توجه به نیازمندی‌های طرف آذری و کشورهای آسیای میانه، تولید محصولات با برند و بسته‌بندی مناسب در حوزه‌های مختلف با هدف صادرات انجام شده و از ظرفیت همسایگی در تقویت نظام تجارت بین‌المللی استفاده شود.

جهانگیرزاده افزود: منطقه ایمیشلی پارس آباد بهترین مسیر ترانزیتی برای گسترش روابط تجاری ایران با آذربایجان است که با تاکید مسئولان هر ۲ کشور و کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان قرار شد از این مسیر ارتباطی و تجاری در تقویت نظام اقتصادی و گسترش روابط بازرگانی استفاده شود.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار خاطرنشان کرد: در کنار شهرک مرزی و بارانداز ریلی، اجرای منطقه آزاد تجاری در مغان با محوریت پارس آباد و بیله سوار نیز می‌تواند به تقویت این شرایط مطلوب کمک کرده و بیش از گذشته افزایش مبادلات تجاری ایران و آذربایجان را شاهد باشیم.

ساخت شهرک مرزی ایران و آذربایجان در پارس آباد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/245287

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.