http://didshahr.ir/245069

08:16 :: 1401/01/16

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: طرح جمع‌آوری لوازم یدکی قاچاق و تقلبی در استان اردبیل ابتدا با دو قلم کالای باتری و کمک‌فنر عملیاتی می‌شود.

رامین صادقی

خبرنگار: علی رضا وکیلی

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: سامانه جامع تجارت مربوط به فعالان اقتصادی است و افرادی که کالای لوازم یدکی خودرو را به‌صورت انبار نگهداری می‌کنند، اگر تا این لحظه شناسه رهگیری دریافت نکردند فرصت دریافت شناسه رهگیری دارند.

رامین صادقی با اشاره به این‌که لوازم یدکی خودرو اگر دارای شناسه رهگیری باشد در مبارزه با قاچاق و تقلب مؤثر است، ادامه داد: کد رهگیری برای مصرف‌کننده بسیار مفید است؛ زمانی که مصرف‌کننده لوازم یدکی خودرو، قطعه را خریداری می‌کند، شناسه کالا درج شده است و فروشنده، شناسه را به سامانه پیامکی ارسال و سامانه درباره اصالت آن اطلاع‌رسانی می‌کند.

وی گفت: تاکنون همراهی اصناف و تولیدکنندگان استان اردبیل طبق سنوات گذشته در این طرح هم خوب بوده و از عموم شهروندان نیز انتظار داریم در اجرای بهینه این طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را همراهی کنند.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل اظهار کرد: مهلت قانونی دریافت شناسه به اتمام رسیده است یعنی ضابطان اختیار برخورد دارند ، ولی به این معنا نیست که سامانه برای آن‌ها بسته شد، بنابراین هم‌چنان امکان وارد کردن اطلاعات وجود دارد، ولی مهلت ۲ قلم کالای باتری و کمک فنر خودرو بار‌ها تمدید شده است و با موارد تخلف برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: در اجرای این طرح فقط موضوع قاچاق مطرح نیست بلکه کلیه لوازم یدکی خودرو که در سطح عرضه وجود دارد از لحاظ تقلبی بودن هم بررسی می‌شود و چنان‌چه تقلبی بودن کالا برای بازرسین سازمان صمت استان اردبیل محرز گردد از سطح عرضه جمع‌آوری و با متصدیان واحد صنفی برابر قانون نظام صنفی برخورد خواهد شد.

وی در پایان افزود: کلیه لوازم یدکی دارای شناسه اختصاصی است که هر کدام از این شناسه‌ها مربوط به یک نوع کالا بوده و هر کالا با سطوح کیفی مختلف، شناسه‌های متفاوت دارند.

رامین صادقی:جمع‌آوری لوازم یدکی قاچاق و تقلبی در اردبیل

جمع‌آوری لوازم یدکی قاچاق و تقلبی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/245069

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.