http://didshahr.ir/245042

01:26 :: 1401/01/16

با بالا رفتن سن و نزدیک شدن به میان سالی و سالمندی، کم کم درد مفاصل در بدن ما خودش را نشان خواهد داد.

4 راه حل برای پیشگیری از بیماری های مفصلی

در سال ۲۰۱۹، میزان شیوع آرتروز زانو در کشورهای پیشرفته ١٣ درصد و در ایران ٢٠ درصد گزارش شده بود.

این آمار نشان می‌دهد که احتمال شیوع انواع بیماری‌های مفصلی در ایران، به دلیل بالا رفتن سن جامعه و عادات و سبک زندگی غلط، بالاتر از میانگین جهانی است. در ادامه به شما چهار راهکار بسیار ساده برای جلوگیری از ابتلا به این نوع بیماری‌ها خواهیم گفت.

۱- وزنت را کم کن

داشتن چربی بیش از حد و چاقی ، نیرویی اضافی به مفاصل از جمله زانو وارد می کند که این نیروی اضافی می‌تواند ایجاد درد کند و در نهایت به آرتروز زانو منجر شود. پس اولین قدم برای پیشگیری از درد مفاصل این است که اگر دچار اضافه وزن هستید چربی‌های اضافه را کم کنید.

۲- تحرک

فعالیت و تحرک، تولید طبیعی مایع سینوویال (روان کننده) را زیاد می‌کند و در نتیجه غضروف را در شرایط درست نگه می‌دارد و باعث می‌شود مفاصل راحت‌تر حرکت کند و از بروز بیماری‌های مفصلی جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید دچار بیماری‌های مفصلی نشوید فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

۳- معجزه آب سرد

پاشیدن آب سرد روی پاها، باعث می‌شود خون‌رسانی خوبی به بافت‌های مفصلی صورت بگیرد و آن‌ها در وضعیت فیزیکی بهتری قرار بگیرند.

۴- استراحت کردن

همان‌طور که ورزش کردن از اهمیت زیادی برخوردار است، آرامش داشتن و استراحت کردن هم به همان میزان برای پیشگیری و درمان این بیماری مهم است. بیماری مفصلی ممکن است باعث خستگی شما شود. بنابراین نباید بیش از توان خود در طول روز فعالیت کنید و باید حداقل ۸ ساعت در شبانه‌روز بخوابید.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/245042

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *