http://didshahr.ir/244389

10:03 :: 1400/12/27

امام جمعه اردبیل با اشاره با انتصاب مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ما قبلاً اعلام کردیم و حالا هم اعلام می‌کنیم و در آینده نیز اعلام خواهیم کرد که نمایندگان نباید در آموزش و پرورش دخالت کنند.

سیدحسن عاملی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ادامه داد: در حال حاضر در کل ایران در استان‌ها مردم دلسوز ضجه می‌کشند که نمایندگان در عزل و نصب دخالت نکنند.

وی تصریح کرد: یک مصیبت دیگر این است که فرهنگ تملق، چاپلوسی، ریا و دورویی رشد می‌کند و انسان‌های کوچک و طماع خود را به ستادها نزدیک می‌کنند تا به ریاست یا به آب، نان و نوا برسند و این مهلک یک مدنیّت فاخر است.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه تملق و چاپلوسی نشان از نهایت کوچک و خوار شدن انسان هاست، گفت: در این چرخه معیوب یک عامل مخرب و خطرناک به عنوان مویّد خیانت وارد میدان می‌شود و آن ترس وزیر از نماینده است.

وزرا نباید تحت امر پیشنهادات نمایندگان مجلس باشند

امام جمعه اردبیل افزود: وقتی وزیر حریت نداشته باشد و به میز وزارت تعلق داشته باشد مثل نیروی تحت امر نماینده می‌شود و اختیارات خود را از دست می‌دهد و ما این را در کشمکش اخیر دیدیم ما قبلاً اعلام کردیم و حالا هم اعلام می‌کنیم و در آینده نیز اعلام خواهیم کرد که نمایندگان نباید در آموزش و پرورش دخالت کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با تشریح اهمیت جایگاه آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش پرورش سرنوشت ما، سرنوشت فرزندان ما و عنصر اصلی عزت و شرف ما و راه اصلی یک سرنوشت برتر و متعالی برای ملت است و ما هیچ وقت از این اصل تنازل نکرده‌ایم و نخواهیم کرد.

مدیر جدید آموزش و پرورش استان اردبیل، استقلال خود را حفظ کند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آنچه تا حال بیان شد همه در خصوص سیستم بود نه درباره افراد و لازم است حرمت تمام افراد حفظ شود و سخن آخر اینکه حالا که برای آموزش و پرورش مدیر تعیین شده برای رعایت مصالح کلان همه باید همکاری کنند هر گونه جنگ، دعوا و مخالفت قطعاً باعث تضرر استان خواهد شد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: از مدیریت جدید نیز می‌خواهم استقلال خود را حفظ کند و از هر گونه تصمیم سیاسی، انتخاب و انتصاب سیاسی بجّد اجتناب کند او با عملکرد خود در آینده می‌تواند اثبات کند که گزینه خوبی برای آموزش و پرورش بوده است.

نماز جمعه

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/244389

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *