http://didshahr.ir/244136

01:56 :: 1400/12/22

۲۰ میلیون در حساب شوهرم هست ولی به من پول نمی‌دهد.

شوهرم خیلی خسیس بازی درمی‌آورد؟

سوال:

شوهرم پول نمی‌دهد. دم عیدی می‌خواهم برای بچه‌ها و خودم چند دست لباس شیک بگیرم، می‌دانم که در حسابش نزدیک ۲۰ میلیون هم پول دارد اما نمی‌دانم چرا این‌قدر خسیس بازی درمی‌آورد؟ به او بگویم که پیامک شماره حسابش را دیدم که آن‌قدر پول دارد یا نه؟

پاسخ:

بیان یک سری از موضوعات که تو خسیسی یا تو ولخرجی، کمکی به حل مناسب این موضوع نمی‌کند و باعث ایجاد کدورت و سرایت این مسئله به کل زندگی فرد می‌شود و دیگر جنبه‌های زندگی شما را هم دچار مشکل خواهد کرد. در این جا بهتر است برای بیان خواسته‌هایتان با زبان منطق وارد شوید و تبیین کنید که این موضوع یا این خرید به چه دلایلی ضرورت دارد و به لحاظ منطقی شوهرتان را با خود همراه کنید. این که این مانتو پوشیدنش تکراری شده یا این که این مبل کمی رنگ و رویش رفته، دلایل خوبی برای برچسب‌زدن خساست به شوهرتان نیست.

شاید شوهرتان احساس امنیت ندارد

بسیاری از مواقع وجود چنین رفتاری در همسرتان به علت احساس امنیت نداشتن است زیرا این فرد همیشه یک سری ترس‌هایی را با خود دارد؛ سعی کنید در این مواقع وارد دنیای روان شناختی وی شوید و با حس امنیت نداشتن اش همدلی و سعی کنید به گونه‌ای رفتار کنید که نشان دهد شما هم خیلی با ایشان همدل هستید؛ به عنوان مثال به جای اصرار بر این موضوع که باید بخرید به این سمت بروید که نه نیاز ندارم یا حتی اگر خود ایشان در ابتدا برای خرید پیش قدم شد شما طوری رفتار کنید که نه نیاز ندارم یا نیازی نیست.

درباره ۲۰ میلیون با شوهرتان صحبت نکنید

شاید اکنون ۲۰ میلیون پول در حساب ایشان باشد ولی به این موضوع هم فکر کنید که شاید ایشان کار آزاد دارند و نگران نوسانات و نبود بازار و… باشند یا قسط و قرض‌هایی دارند که شما اطلاعی از آن‌ها ندارید. در گفت‌و‌گوی‌تان برای بیان نیازها و گرفتن پول از شوهرتان، مهم است که شما راجع به آن ۲۰ میلیون تومان صحبتی نکنید چون باعث سلب اعتماد از شما و به مرور موجب پنهان کاری در ایشان خواهد شد.

نویسنده : دکتر هادی غلام‌محمدی | مشاور خانواده

آخرین مشاوره ها را در صفحه مشاوره ساوالان خبر بخوانید | ساوالان خبر پربازدیدترین سایت خبری استان اردبیل

شوهرم خیلی خسیس بازی درمی‌آورد؟

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/244136

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *