http://didshahr.ir/244013

12:22 :: 1400/12/20
درخواست نماینده مشگین شهر:

روستای موئیل به شهر ارتقاء یابد

نماینده مردم مشگین شهر با اشاره به اینکه روستای موئیل بالاترین ارتفاع را در منطقه دارد و به بام استان مشهور است، گفت: برای توسعه و آبادانی این روستا که بیشترین آبدرمانی استان را داراست، به شهر تبدیل شود.

روستا

محمود عباس زاده در جلسه شورای اداری مشگین‌شهر که با حضور استاندار اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: روستای موئیل از ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و تمام تلاش ما بر این است تا با همکاری وزارت کشور این روستا را به شهر ارتقا دهیم.

وی به جمعیت ۱۰ هزار نفری این منطقه با دارا بودن ۱۳ مرکز آبدرمانی در اطراف موئیل اشاره کرد و گفت: ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت این منطقه در جذب گردشگران داخلی و خارجی استفاده کنیم و تلاش بر این است تا خردادماه نیروگاه زمین گرمایی نیز در این منطقه راه‌اندازی شود.

نماینده مردم مشگین شهر ضرورت بازگشایی مسیر مشگین به سراب را از طریق این روستای گردشگری یادآور شد و تصریح کرد: موئیل بالاترین ارتفاع را در منطقه دارد و به بام استان مشهور است.

محمود عباس زاده به ظرفیت‌های معدنی و توانمندی‌های تولید محصولات باغی در این روستا اشاره کرد و افزود: سعی ما بر این است تا با پیگیری‌های مستمر زمینه ارتقا دهیاری موئیل را به شهر و بخش فراهم کنیم تا فضای توسعه این منطقه فراهم آید.

وی با قدردانی از حضور استاندار اردبیل و معاونان در شهرستان‌ها با هدف بررسی مشکلات و حل گره‌های سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان خاطر نشان کرد: ما انتظار داریم چنین جلسات راهگشا در سطح شهرستان هر ماه یک بار با حضور استاندار و مسئولان اجرایی برگزار شود تا شهرستان مشگین‌شهر از سرانه توسعه استان عقب نماند.

عباس زاده با بیان اینکه مدیران حق ندارند خلأها و کمبودها را پنهان کرده و به صورت تصنعی شرایط پیشرفت و توسعه را به وجود آورند، اضافه کرد: بهتر است در جذب اعتبارات بیشتر و توزیع منابع عادلانه در سطح استان کمبودها و خلأها مشخص و معرفی شوند.

محمود عباس زاده

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/244013

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.