http://didshahr.ir/243911

03:34 :: 1400/12/18

نقشه سایت یک لیست از صفحات وب سایت است که برای همه کاربران قابل دسترسی است.

نقشه سایت چیست؟

آموزش نقشه سایت در وردپرس


نقشه سایت XML

نقشه سایت XML یک راه برای مدیران جهت معرفی صفحات وب سایت خود به موتورهای جستجو است. نقشه سایت XML وردپرس به موتورهای جستجو اعلام می کند که کدام لینک ها در وب سایت شما مهم تر از سایر لینک ها هستند و صفحات شما با چه فاصله زمانی به روز می شوند. هر چند نقشه های سایت رتبه بندی وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش نمی دهند، اما به موتورهای جستجو کمک می کنند تا وب سایت شما را راحت تر کاوش کنند.

از نظر موتورهای جستجو لینک های موجود در نقشه سایت بسیار مهم هستند.

توجه داشته باشید اضافه کردن یک نقشه سایت بر رتبه بندی جستجو تاثیر نمی گذارد.

با این حال اگر صفحه ای در سایت شما وجود دارد که توسط موتورهای جستجو دیده نشده است نقشه سایت به شما کمک می کند که به موتورهای جستجو اعلام نمایید که این صفحه نیز در سایت شما وجود دارد و توسط موتورهای جستجو مورد بررسی و کاوش قرار گیرد.

نقشه های سایت برای وب سایت ها و وبلاگ های جدید بسیار مفید هستند. از آنجایی که این وب سایت ها بک لینک های زیادی از سایت ها دیگر دریافت نمی کنند، برای موتورهای جستجو دشوار است تا پست های سایت را مورد کاوش قرار دهند. نقشه سایت به این وب سایت ها اجازه می دهد تا موتورهای جستجو، وب سایت و پست های آنها را بسیار موثرتر مورد کاوش قرار دهند.
برای وب سایت های محبوب، نقشه سایت به آنها اجازه می دهد تا با موتورهای جستجو موثرتر ارتباط برقرار کنند. موتورهای جستجو می توانند حدس بزنند که چگونه سایت شما به روز می شود، کدام قسمت وب سایت شما بیشتر از سایر قسمت ها به روز می شود، میزان خزیدن را برای سایت شما تنظیم کنند و غیره. نقشه سایت برای این وب سایت ها دید کلی موتورهای جستجو را نسبت به سایت بهبود می بخشد.

تفاوت نقشه سایت HTML  با نقشه سایت XML

نقشه ی سایت یا سایت مپ HTML تقریبا نقطه ی مقابل سایت مپ XML است. وقتی شما میخواهید نقشه ی سایت را برای موتور های جستجو ارسال کنید (مثلا میخواهید نقشه ی سایت را به گوگل وبمسترز ارسال کنید) فرمت نقشه ی سایت شما باید XML باشد. چرا که این زبانی است که موتور های جستجو برای خواندن نقشه ی سایت از آن استفاده میکنند و این زبان برای موتور های جستجو قابل درک است. اما مسئله اینجاست که نقشه ی XML توسط کاربران قابل خواندن نیست. بنابراین کاربران نمیتوانند از نقشه ی سایت جهت مشاهده ساختار وبسایت شما و یافتن بخش هایی که ممکن است پیدا کردن آن ها در سایت کمی دشوار تر از سایر بخش ها باشد، بپردازند. اینجاست که نیاز به یک سایت مپ دیداری و قابل درک برای کاربران، حس میشود.

بنابراین در این حالت بهترین کار ایجاد یک نقشه HTML برای سایت است که هر کاربری به سادگی با دسترسی به آن بتواند ساختار سایت شما را درک کرده و به کلیه ی بخش های دلخواهش دسترسی پیدا کند. در واقع به سایت مپ HTML میتوان به چشم فهرستی در ابتدای یک کتاب نگاه کرد که دسترسی به تمامی بخش های کتاب را تا چند برابر سریع تر و ساده تر میکند.

ایده سایت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243911

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.