http://didshahr.ir/243906

01:38 :: 1400/12/18

بهبود زندگی زناشویی قواعد و روش های خاصی خود را دارد که ما در اینجا 3 پیشنهاد برای بهبود زناشویی را پیشنهاد می کنیم.

 3 پیشنهاد برای بهبود زناشویی

بهتر شدن زناشویی زن و شوهر ساختی است

فضای کافی برای رشد او فراهم کنید

بعضی وقت‌ها آدم‌ها دچار یک احساس افسردگی از بابت زندگی شخصی‌شان می‌شوند. از این‌که چه توانمندی‌ها و استعدادهایی داشته اند و نتوانسته اند به آن‌ها رسیدگی کنند. بنابراین تا جای ممکن فضا برای رشد شخصی بدهید تا طرف مقابل احساس این‌که خودش در دل زندگی مشترک قربانی شده و آرزوهایش را نادیده گرفته است، نداشته باشد.

 همسرتان را همان‌طور که هست بپذیرید

یکی از دلایل بروز تنش بین زوج‌ها که احتمال کدورت یا حتی جدایی را بالا می‌برد، تمایل آن‌ها برای تغییر کامل دیگری است؛ گاهی زوج‌ها متوجه نیستند که بعضی ویژگی‌ها اساسا تغییرناپذیر هستند یا به‌راحتی و در زمان کوتاه نمی‌توان آن‌ها را تغییر داد.

 اتفاق‌های ناگوار ارتباطی را با خود حمل نکنید

در زندگی ممکن است اتفاق‌هایی بیفتد که شما را رنجیده خاطر کند. مثلا در اوایل زندگی که شناخت کمتری از هم داشتید همسرتان باعث رنجش شما شده یا خانواده‌اش رفتاری را مرتکب شدند که نپسندیده اید واقعیت این است که باید این اتفاق‌ها را به‌عنوان بخشی از زندگی‌تان بپذیرید، بخشی که مرورشان هیچ دردی از خاطرات گذشته و زندگی امروزتان دوا نمی‌کند جز آن‌که باعث رنجش می شود و همسرتان را وادار به مقابله ‌به مثل و یادآوری موارد مشابه از طرف شما می کند که نتیجه‌اش حلقه باطلی از دلخوری و اتلاف انرژی است.

نویسنده : محدثه ایرانی | روان‌شناس

زناشویی

اکثر دلیل طلاق ها به عوامل زناشویی مربوط می شود

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243906

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.