http://didshahr.ir/243607

12:43 :: 1400/12/12

فیلمساز اردبیلی با اشاره به اینکه مفاخر اردبیلی نباید به ورطه فراموشی سپرده شود،گفت: مستند قهرمان دوران مشروطه اردبیل باباخان آماده پخش شده و به زودی این اثر فاخر رونمایی خواهد شد.

مستند باباخان اردبیلی ساخته شد

آیوین حسینی در جریان بازدید استاندار اردبیل از نمایشگاه صنایع دستی در نمین اظهار کرد: ما باید قدر چهره‌های ارزشمند علمی، فرهنگی و سیاسی خود را بدانیم و در ارج‌ نهادن به جایگاه آنها زندگینامه و سرگذشت آنها را تبدیل به آثار فاخر کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از پیدا شدن قبر باباخان در اردبیل، با همکاری اصغر جاوید از هنرمندان ارزشمند این خطه تصمیم گرفتیم تا مستند باباخان را تهیه و تولید کرده و قصه این قهرمان مشروطه اردبیل را به زیبایی تمام به تصویر بکشیم.

فیلمساز اردبیلی و فعال در حوزه مستندسازی همترازی این سردار مشروطه را با چهره‌های سرشناس ستارخان و باقرخان یادآور شد و گفت: هر چند در میانه راه باباخان به دست عده‌ای ناشناس به قتل رسید اما زندگی و سرگذشت او پر از مبارزه و جهاد در راه وطن بود که امروز نسل نوجوان و جوان ما باید این چهره ارزشمند را بیشتر بشناسند.

حسینی تولید کتاب و سمفونی ارزشمند مؤذن‌زاده را برای این چهره شاخص مبارزاتی در دوره مشروطه یادآور شد و افزود: جای گلایه‌ است که از هیچ شبکه رسانه ملی این سمفونی ارزشمند پخش نشده و ما همچنان مظلومیت معرفی شخصیت وارسته باباخان را در سطح ملی شاهد هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار تولید این اثر ارزشمند، هم اکنون در منطقه نمین در حال تولید مستندی به سفارش شبکه مستند هستیم تا بتوانیم زیبایی‌های این منطقه را به تصویر بکشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243607

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.