http://didshahr.ir/243557

01:43 :: 1400/12/11

 امروزه خریدهای همه ما با استفاده از کارت‌های بانکی صورت می گیرد و متاسفانه عادت اغلب ما این است که بعد از خرید رسید‌ها را دور نمی‌اندازیم و آن‌ها را در کیف پول خود جمع می‌کنیم.

رسیدهای خرید را حتما دور بریزید

تحقیق جالب در مورد رسیدی های خرید

به تازگی پروفسور نیکلا اولئا از دانشگاه گرانادا در اسپانیا تحقیقات جدیدی را انجام داده که نتایج عجیبی داشته است.

پروفسور اولئا از مردم خواسته که رسیدهای بانکی خود را در کیف یا خودرو نگهداری نکنند زیرا حدود ۹۰ درصد رسیدهای خرید حاوی مواد شیمیایی سرطان زا هستند.

این تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر رسیدهای جمع‌آوری شده در برزیل و اسپانیا حاوی این ماده هستند اما فقط نیمی از رسیدهای فرانسوی دارای این ماده بودند.

در همین راستا دانشمندان هشدار داده‌اند باید در نگهداری این رسیدها تجدید نظر کرد.

اولئا در این باره می‌گوید: «به عنوان مثال بلیت‌ها نباید با مواد غذایی مانند گوشت یا ماهی تماس داشته باشند. علاوه برآن، نباید رسیدها را مچاله کرد و در سطل زباله انداخت، آن‌ها را لمس کرد یا روی آن‌ها چیزی نوشت».

محققان به این نتیجه رسیده اند که از هر 10 مورد رسید خرید کاغذی در فروشگاه ها و مغازه ها، 9 مورد آن ها حاوی مواد شیمیایی به نام BPA هستند که تعادل هورمونی را به هم می ریزند و احتمال ابتلا به سرطان‌های وابسته به هورمون را بالا می برند.

این ماده شیمیایی می‌تواند باعث ناباروری، اوتیسم، ADHD، چاقی مفرط، دیابت نوع دوم و تولد زودهنگام نوزاد شود.BPA در زنان، هورمون استروژن را کاهش می‌دهد.

منبع : دیلی میل

دستگاه پوز کارتخوان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243557

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.