http://didshahr.ir/243484

07:01 :: 1400/12/09

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: امسال ۶ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

جریمه تعزیرات

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد پرونده تخلفات صنفی در زمینه گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار ، قاچاق کالا و یا عرضه خارح از شبکه کالاهای اساسی در تعزیرات حکومتی این استان تشکیل شد.

علی رحیمی‌آذر اظهارداشت: از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۸۰ پرونده رسیدگی و حکم مقتضی صادر و و مختومه شده است.

وی با بیان اینکه میزان پرونده‌های تخلفات صنفی ، بهداشتی و قاچاق کالای تشکیل شده امسال در مقایسه با پرونده‌های زمان مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش دارد، افزود: مجموع جرایم این پرونده‌ها هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که ۲۶۰ میلیارد ریال از آن وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل به کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی در استان اشاره کرد و گفت: در حالی که میانگین مدت زمان رسیدگی به پرونده در تعزیرات حکومتی کشور ۴۶ روز است ، این میزان در استان اردبیل در بحث رسیدگی به پرونده‌های تخلفات کالا و خدمات هشت روز ، تخلفات بهداشتی پنج روز و قاچاق کالا ۲۳ روز می‌باشد.

وی همچنین با اشاره قرار گرفتن در آستانه سال نو از اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی خبرداد و یادآور شد: این طرح از ۱۴ اسفند ماه امسال آغاز و تا پایان روز سیبزدهم سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

رحیمی‌آذر با بیان اینکه با اجرای این طرح نظارت‌ها بر بازار و واحدهای تولید کالا و خدمات تشدید شده و با تخلفات تامین کالاهای اساسی مردم برخورد می‌شود ، از مردم خواست تا در قالب سامانه ۱۳۵ گزارش خود را به تعزیرات حکومتی ارائه کنند تا به سرعت به تخلفات و گزارش‌های ارسالی رسیدگی شود.

بازرسی از ۶ هزار واحد صنفی در اردبیل

بازرسی از ۶ هزار واحد صنفی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243484

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *