http://didshahr.ir/243179

00:22 :: 1400/12/01

در این پرونده، قصد ترک برادر فرضی ام از ماده مخدر شیشه را بهانه کردم تا با چند کمپ‌ و کلینیک خصوصی تماس بگیرم، از کم‌و‌کیف آپشن‌هایشان سر در بیاورم، منوی قیمت‌هایشان را بگیرم.

کمپ ترک اعتیاد

اعتیاد مشکلی است که فارغ از سن و جنسیت یا حتی طبقه اقتصادی و اجتماعی فرد، در کمین است تا هر لحظه بهاری را به خزان بدل کند.

نکته این است که شاید اعتیاد یک معضل همگانی و متاسفانه در کمین همه اقشار جامعه باشد اما رهایی از این معضل برای طبقات مختلف جامعه یکسان نیست و همچون بقیه قسمت‌ های زندگی سهم افراد مرفه برای رهایی لا اقل در ظاهر، بیشتر و راحت‌تر از بقیه افراد است. باور ندارید؟ کافی است با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت، واژه‌های لوکس و لاکچری را که دیگر جزو ادبیات جامعه ما هم شدند در مقابل کمپ‌ها و کلینیک‌های ترک اعتیاد ببینید.

کمپ دارای هم استخر و باشگاه بدنسازی است

هزینه تقریبی؟ ۳۰ میلیون تومان

«مهم‌ترین چیز برای ترک اعتیاد، اراده خود بیمار است». این جمله تکراری را تقریبا همه کمپ‌ها و کلینیک‌ها در اول معرفی مجموعه خود می‌گویند اما مسئول این کمپ که در تبلیغات سایت خود آن را با هتل چند ستاره و واژه‌های لاکچری تبلیغ کرده است؛ روش‌های خود را بهترین نوع می‌داند. او در پاسخ به درخواست ما می‌گوید: «شما باید قبل از ورود فرد به یک چرخه‌ باطل مصرف- احساس‌گناه، که در حالت‌های نشئگی و خماری به سراغ فرد می‌آید، این فرد را بیاورید. این روش وقتی جواب گوست که بیمار با تمایل محض در فرایند درمان شرکت کند. بیمار را که نمی‌توانید در خانه نگاه دارید‌. بیمار نیاز دارد یک گروه از او مراقبت ویژه به عمل بیاورند و در یک فضای درمانی باشد. بیماری که مثلا شیشه مصرف می‌کند بیشتر از بعد جسمانی از نظر بعد روانی درگیر شده است. ما در این کمپ مشاوره‌های فردی و گروهی بسیاری داریم که بهترین است و می‌تواند به فرد معتاد کمک کند تا هرچه سریع تر بهبود یابد. ما علاوه بر این در این محل استخر و باشگاه بدنسازی و پلی‌استیشن هم داریم. مطمئن باشید در این محل حوصله‌اش سر نمی‌رود. این نکته را هم بگویم که شیشه درمان دارویی ندارد و درمانش فقط از بعد روانی است و ما در این جا اصلا از روش درمان جایگزین استفاده نمی‌کنیم چون هدف ما پرهیزمداری کامل است که خود این، فرق کلینیک و کمپ هم هست. راجع به قیمت هم باید بگویم دوره ترک ما ۲۱ روزه و قیمت آن هشت میلیون تومان است. خود بیمار اگر بیاید این دوره ۲۱ روز طول می‌کشد اما در صورت تمایل نداشتن و اگر به زور توسط آمبولانس آورده شود، سه دوره ۲۱ روزه خواهد بود، اما باز هم می‌گویم سعی کنید بیمار با پای خودش بیاید تا نتیجه بهتری بگیرید ولی اگر قرار شد با آمبولانس بیاید شما حداقل ۳۰ میلیون تومان برای ترک باید کنار بگذارید. در خصوص تضمین هم ما نمی‌توانیم تضمین بدهیم، آیا تضمینی هست من یا شما به سرطان مبتلا نشویم؟ این مسئله خیلی پیچیده است و شاخص های زیادی را در بر می‌گیرد ولی ما تمام تلاش‌مان را برای آموزش و رهایی بیمار از چنگال اعتیاد انجام می‌دهیم».

میز بیلیارد و تخت ‌های آنکادر در فضایی مفرح و شاد!

هزینه تقریبی؟ حدود ۲۰ میلیون تومان

استخر و میز بیلیارد تا سالن بدنسازی و تخت ‌های آنکادر شده در فضایی مفرح و شاد در تبلیغات سایت پذیرش و در کنار واژه‌هایVIP و لاکچری این کمپ خودنمایی می‌کند . پاسخ گوی تلفن این کمپ که نسبت به موردهای قبلی خوش انصاف‌تر است، درباره شرایط ترک دادن معتادان می‌گوید: «ما هم در این جا دوره‌های ۲۱ روزه داریم که هزینه این دوره سه هفته‌ای می‌شود حدود هفت میلیون تومان.  توصیه من این است که فرد خودش با پای خودش به این کمپ بیاید. با توجه به اعتیاد برادر شما به مصرف شیشه این دوره ۲۱ روزه باید حداقل ۲ یا ۳ دوره دیگر تکرار شود و حدود دو ماه را در این کمپ بگذراند و هزینه آن حدود ۲۰ میلیون تومان خواهد شد. برای پذیرش بیمار هم ما تمام آزمایش‌ها از pcr تا اعتیاد و … را انجام می‌دهیم. فقط قبل از ورود بیمار برای تکمیل پرونده لطفا به صورت حضوری به ما مراجعه کنید».

دارای پزشک، پرستار،خدماتی و روان‌شناس ۲۴ ساعته

هزینه تقریبی؟ از ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان

«این جا یک کلینیک خصوصی و مشابه بیمارستان‌های خصوصی معروف و بهترین مرکز ترک اعتیاد است». این اولین جمله‌ای بود که در تعریف این کلینیک شنیدم. شخصی که گویا منشی آن جا بود وقتی درخواست من برای ترک اعتیاد برادرم را بدون داشتن دغدغه مالی شنید، در ادامه با توضیح روش درمانی این کلینیک گفت: «روش درمان ما جایگزینی نیست و داروهای مخدر به فرد در حال ترک نمی‌دهیم. داروها بر اساس نسخه روان پزشک و طی درمان مطابق با شرایط جسمی و روحی افراد تجویز می‌شود. برای این‌ کار نیاز است که بیمار را بیاورید و زیر نظر پزشک حاذق این جا آقای دکتر «ب»، دارودرمانی و روان‌ درمانی انجام شود. این نکته را هم باید اضافه کنم که در این مرکز، پرستار خدماتی و روان شناس به صورت ۲۴ ساعته در بخش مستقرند و به طور دایم و به صورت خصوصی و جمعی با بیماران در ارتباط‌ هستند. اما برای ورود به این جا هر فرد بیمار باید تست بدهد تا میزان و نوع مصرف موادش مشخص شود. راجع به قیمت‌ها هم باید بگویم اتاق‌های عمومی ما شبی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و اتاق‌های خصوصی، برای هر شب دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. دوره‌های ما از ۱۴ روز شروع می‌شود و بسته به شرایطی که بیمار دارد می‌تواند در همان ۱۴ روز تمام شود که بعید می‌دانم یا این که ممکن است طولانی‌تر شود. به همه این هزینه‌‌ها یک مبلغ مازاد برای دارو و آزمایش هم باید اضافه کنید که حدود یک تا ۳ میلیون تومان است و در آخر به کل هزینه‌ها اضافه می‌شود. برای انتقال بیمار هم باید با آمبولانس هماهنگ کنید که قیمت آن با توجه به مسیر متفاوت است. برای تضمین بهبودی هم، اگر اجازه بدهید کل پروسه تکمیل شود چرا که نه، مطمئن باشید که ترک موفقی خواهد داشت».

نویسنده : نجات ‌شکوندی | روزنامه‌نگار

کمپ ترک اعتیاد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/243179

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *