http://didshahr.ir/242677

12:18 :: 1400/11/21

مدیر سلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: اعمال محدودیت برای مشاغل در پیک ششم کرونا مد نظر نیست بلکه سعی بر این است تا با سرکشی مستمر اجازه تخطی از موازین بهداشتی به صاحبان صنوف داده نشود.

کسادی بازار

صامت صالحیان در جلسه بررسی آخرین وضعیت بیماری امیکرون در اردبیل اظهار کرد: سرایت‌پذیری این بیماری نگرانی‌ها را چندین برابر کرده به طوری که ما در سطح استان با افزایش محسوس بیماران بدحال و بستری در بیمارستان‌ها روبه‌رو هستیم.

وی افزایش بیماران کرونایی را تا 157 نفر و فوتی‌ها را تا 5 نفر در استان اردبیل نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: هر چند پارس‌آباد از رنگ قرمز خارج شد اما همچنان مشگین‌شهر در وضعیت قرمز قرار دارد و به غیر از اصلاندوز، مابقی شهرهای استان در وضعیت خطر متوسط زرد کرونایی قرار گرفتند.

مدیر سلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزایش مرگ و میرها را نشان بی‌توجهی و سهل‌انگاری در رعایت موازین بهداشتی توصیف کرد و افزود: سرعت سرایت‌پذیری این بیماری به حدی بالاست که ما در یک محیط بسته می‌توانیم به سرعت شاهد انتقال ویروس و آلودگی افراد به این بیماری خطرناک باشیم.

صالحیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: همچنان انتظار داریم تا همشهریان در حوزه‌های مختلف کاری و حتی در فضاهای دارای تهویه از ماسک استفاده کرده و از تجمعات به جد خودداری کنند.

همراه بیمار کرونا

وی یکی از عوامل انتشار سریع ویروس را تجمعات در یک محیط بسته و فاقد تهویه توصیف کرد و ادامه داد: اگر پروتکل‌ها رعایت نشود ما به سرعت به سمت رنگ قرمز حرکت کرده و محدودیت‌های بیشتری از سوی ستاد استانی و ملی کرونا اعمال خواهد شد.

صالحیان اضافه کرد: به هیچ وجه بحث تعطیلی و یا محدود کردن فعالیت اصناف را نداریم ولی سعی و تلاشمان بر این است تا با بازرسی‌های مستمر اجازه ندهیم تا برخی از اصناف با تخلف و یا بی‌احتیاطی زمینه گسترش این بیماری را در فضای بازار و محیط‌های پاساژ فراهم کنند.

مدیر سلامت و محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: تلاشمان بر این است تا با همکاری سایر دستگاه‌ها نظارت‌ها را تشدید کنیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن 2 ماسک از این مرحله نیز عبور کرده و گرفتار سویه امیکرون نشویم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242677

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.