http://didshahr.ir/242648

07:25 :: 1400/11/20

فرماندار نیر گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت دامپزشکی در تامین سلامت و تضمین امنیت غذایی جامعه باید نگاه شعارمحور به این مجموعه تغییر کند.

دامپزشک
شهرام محمدی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به نقش محوری مدیریت بهداشتی دامپزشکی در افزایش بهره‌وری و تامین امنیت غذایی بیان کرد: افزایش بهره‌وری تولید و توسعه دامپروری و کشاورزی منطقه به طور قطع بدون تشکیلات قوی و کارآمد دامپزشکی میسر نخواهد بود.

وی به ظرفیت‌های کشاورزی و دامپروری شهرستان نیر اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر منطقه‌ای توسعه زیرساخت‌های کشاورزی، دامپروری و دامپزشکی آن است و اگر بخواهیم چشم‌انداز و آینده با ثباتی ترسیم کنیم، باید در حوزه کشاورزی و دامپزشکی توسعه پایدار داشته باشیم.
فرماندار نیر اظهار کرد: احداث شهرک دامپروری ۱۰۰ هکتاری شستا با ظرفیت سه هزار راس در این شهرستان پیگیری خواهد شد که از سال‌های قبل مسکوت مانده است.

وی خواستار حمایت دامپزشکی در این زمینه شد و اضافه کرد: با جدیت تمام موضوع پیگیری می‌شود و با همکاری بین دستگاه‌های مرتبط به نتیجه مطلوبی خواهیم رسید.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل نیز در این دیدار گفت: دامپزشکی از معدود دستگاه‌هایی است که هم در تامین امنیت غذایی، هم در بهداشت و سلامت عمومی جامعه و هم در اقتصاد پایدار نقش بسیار مهمی دارد.

دامپزشک

بهلول تکلوی، ضمن ارایه گزارشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان اردبیل در زمینه دام و طیور افزود: دامپزشکی تنها دستگاه خدمات‌رسانی است که در سخت‌ترین شرایط اقلیمی، صعب‌العبورترین روستاها و آلوده‌ترین محیط‌ها به سراغ تولیدکننده و دامدار می‌رود تا خدمات مورد نظر را ارایه کند.

وی بیان کرد: پشتیبانی فرمانداری نیر از دامپزشکی این شهرستان در جهت انجام بهتر مسئولیت‌ها نقش بسزایی می‌تواند ایفاد کند.

استان اردبیل با وجود بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار واحد دامی رتبه ۱۰ کشوری در صنعت دامداری، رتبه هفتم در پرورش گوسفند و گاو بومی، رتبه سوم در پرورش گاومیش، رتبه ۱۵ کشوری در پرورش گاو اصیل دورگ است و ۵۷۳ واحد پرورش صنعتی طیور دارد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242648

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.