http://didshahr.ir/242603

03:55 :: 1401/05/12

اکسیژن را می توانیم یکی از مواد ضروری برای بافت های بدن و مغز معرفی کنیم، ریه ها اکسیژن را جذب کرده و آن را وارد جریان خون می کنند، در صورتی که میزان اکسیژن دریافتی انسان کمتر از 10 درصد باشد مغز دچار تورم شده و اکسیژن کمتر از 6 درصد موجب مرگ حتمی فرد می شود.

بیمار کرونایی

اکسیژن ساز یکی از مهم ترین تجهیزات پزشکی است که اکسیژن را محیط را گرفته و آن را به صورت غلیظ شده از طریق ماسک مخصوص دهان یا بینی وارد ریه بیمار می کند، اکسیژن حاصل از دستگاه که به اکسیژن پزشکی معروف است دارای 95% خلوص می باشد، در ادامه به بررسی مزایای استفاده از اکسیژن ساز می پردازیم.

مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

 1. تولید اکسیژن خالص با اکسیژن ساز

از آن جایی که دستگاه اکسیژن ساز هوای محیط را جذب و کمپرس کرده و اکسیژن فشرده شده را با خلوص بین 90 تا 95 درصد در اختیار بیمار می گذارد، تولید اکسیژن خالص را می توان از مهم ترین فوائد و مزایای این دستگاه دانست.

 1. عدم وابستگی به مکان و زمان

از آنجایی که این دستگاه با جذب هوای محیط به تولید اکسیژن خالص می پردازد، در همه جای کره زمین بدون هیچگونه محدودیت مکانی خاصی قابل استفاده می باشد، استفاده از اکسیژن ساز در تمامی ساعت های شبانه روز امکان پذیر است از این جهت استفاده از آن محدودیت زمانی نیز ندارد.

 1. سازگاری با بافت های قلبی و عروقی

اکسیژن یکی از حیاتی ترین موادی است که انسان برای ادامه حیات به آن نیاز دارد، دستگاه اکسیژن ساز به گونه ای ساخته و تولید می شود که خون را تنظیم و تصفیه کرده و مانع از فشار خون می شود، همچنین اکسیژن ساز قابلیت رساندن هوا به بافت های بدن فرد بیمار را داشته و اکسیژن خالصی که تولید می کند ریه های ناسالم افراد سیگاری را بهبود می بخشد.

 1. ارزان، نامحدود و همیشگی

اکسیژن ساز ها با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه می شوند اما این دستگاه به جز هزینه اولیه خرید هزینه های جانبی ندارد و پس از خرید آن هزینه دیگری پرداخت نمی کنید، در نتیجه هزینه دستگاه اکسیژن ساز نسبت به کپسول اکسیژن خیلی کمتر و مقرون به صرفه تر است.

 1. تاثیرات جانبی زیاد

از آن جایی که این دستگاه به تولید اکسیژن خالص می پردازد تاثیرات بسیار مثبتی در جسم و روان انسان می گذارد، تاثیرات استفاده از اکسیژن ساز در جسم و روان عبارت اند از: تنظیم و تصفیه بهتر گردش خون، کاهش بیماری های قلبی عروقی، بهبود کیفیت تنفس، خون رسانی بهتر پوست و تأخیر روند پیری پوست، بهبود و افزایش حافظه، بهبود فعالیت مغز، افزایش طول عمر، کاهش اضطراب و پیشگیری از استرس، رشد و سلامت سیستم عصبی جنین در بارداری

 1. وزن کم و سرعت زیاد اکسژین رسانی

یکی از راه های اکسیژن رسانی در گذشته استفاده از کپسول اکسیژن بود، امروزه استفاده از اکسیژن ساز به دلیل سرعت بیشتر در اکسیژن رسانی و وزن و خطرات کمتر افزایش پیدا کرده است.

دستگاه بخور سرد چیست؟

دستگاه بخور از لوازم و تجهیزات پزشکی پرکاربرد است که با مرطوب کردن فضا عملکرد سیستم تنفسی انسان را بهبود می بخشد، استفاده از دستگاه بخور سرد در هر محیطی به ویژه محیط های سر بسته ضروری است، استفاده از دستگاه بخور در منازل، ادارات، کلینیک ها، مکان های درمانی و… رایج است.

دستگاه بخور دارای دو نوع بحور سرد و بخور گرم است، چون که دمای بخور سرد پایین تر از دمای محیط است به آن سرد میگویند، عملکرد این دستگاه بخور به این صورت است که در دیتگاه بخور سرد آب بخار نمیشود از طریق تبدیل شدن به توده ای مه مانند رطوبت هوا را افزایش میدهند، در ادامه متن به بررسی مزایای استفاده از دستگاه بخور می پردازیم.

R13 165

مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد چیست؟

 1. درمان بیماری آسم و حساسیت ها

دستگاه بخور هوا را مرطوب کرده و خشکی هوا را از بین می برد، در صورتی که مبتلا به بیماری های تنفسی همچون آسم، آلرژی، سینوزیت و… هستید، توصیه می شود که رطوبت محیط را با استفاده از دستگاه بخور افزایش دهید، استفاده از دستگاه بخور به درمان و بهبود بیماری های تنفسی کمک بسیار زیادی می کند و ضروری است.

 1. پیشگیری از بیماری آنفلوانزا

یکی از مهم ترین مزایا و فوائد دستگاه بخور کاهش ریسک ابتلا به آنفلوانزا است، با توجه به تحقیقاتی که محققان انجام داده اند، ویروس آنفولانزا با افزایش رطوبت 40 درصدی محیط از بین رفته و از کار می افتد.

 1. جلوگیری از سرفه های خشک

استفاده از دستگاه بخور در درمان سرفه های خشک مؤثر است، با این کار میزان رطوبتی که وارد ریه افراد می شود بیشتر شده و در نتیجه سرفه های خشک به سرفه های خط دار، تبدیل شده و مدت زمان کوتاهی تمامی آلودگی ها از بدن خارج می شود.

 1. درمان خروپف و خرناس

خشکی راه تنفسی یکی از دلایل خروپف شدید افراد در هنگام خواب است، مرطوب بودن فضای اتاق و در نتیجه رطوبت در سیستم تنفسی میزان خروپف کاهش پیدا می کند.

 1. پوستی شفاف و جوان

در صورتی که پوست صورت و بدنتان خشک است، بدنتان خارش دارد، یا لب های ترک خورده ای دارید، به دلیل کمبود میزان آب و رطوبت بدنتان است، با استفاده از دستگاه بخور امکان افزایش رطوبت پوست فراهم میشود و پوست صورت تان درخشان و جوان تر خواهد شد.

 

R13 166

 1. درمان بیماری سرما خوردگی

با استفاده از دستگاه بخور ویروس های سرما خوردگی نیز از بین می روند و بهبودی سریع تر اتفاق می افتد.

 1. کاهش عفونت های سیستم تنفسی

در صورتی که سرما خوردگی، آنفولانزا و… باعث عفونت در مجاری و سیستم تنفسی تان شوند با استفاده از دستگاه بخور مجاری تنفسی تان مرطوب شده و عفونت ها از بین می روند.

 1. باز شدن گرفتگی های بینی

در صورتی که در اثر سرما خوردگی و پلیپ بینی، بینی تان دچار گرفتی می شود می توانید این مشکل را از طریق افزایش رطوبت مجاری تنفسی تان با استفاده از دستگاه بخور حل کنید.

 1. درمان خون ریزی بینی

در صورتی که به دلایلی همچون خشکی عروق بینی تان دچار خون دماغ می شوید، رطوبت محیط و در نتیجه رطوبت مجرای تنفسی تان را با استفاده از دستگاه بخور افزایش داده و این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

10 مرطوب شدن مو

در صورتی که موهای خشک، حساس و شکننده ای دارید با افزایش رطوبت محیط از طریق استفاده از دستگاه بخور موهای سالمی خواهید داشت.

بهترین برند اکسیژن ساز و دستگاه بخور

اگر نیاز به خرید اکسیژن ساز و دستگاه بخور با کیفیت و مطمئن دارید به سایت تجهیز سلامت tajhizsalamat.com مراجعه کنید.

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/242603

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.