http://didshahr.ir/242531

11:04 :: 1400/11/18

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: امسال ۲۳۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه توسط صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت پوشش این نهاد و اقشار آسیب‌پذیر در استان پرداخت شد.

حسین دشتی

حسین دشتی اظهارکرد: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت به مددجویان اعطا می‌شود.

وی خواستار سپرده‌گذاری خیران در صندوق امداد ولایت شد و افزود: با افزایش سپرده‌گذاری در این صندوق تعداد بیشتری از نیازمندان مالی در استان می‌توانند از مزایای تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

وی بر ایجاد اشتغال افراد زیرپوشش این نهاد حمایتی با ارائه تسهیلات اشتغال خانگی و خرد در استان اشاره کرد و گفت: تسهیلات اشتغال‌زا به طرح‌های توجیه‌دار قابل برگشت و همچنین دریافت تضامین بانکی معتبر از افراد پرداخت می‌شود.

دشتی بیان کرد: امسال برای بیش از سه هزار نفر از مددجویان تحت حمایت اشتغال پایدار ایجاد شده تا بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود به خودکفایی مالی و اقتصادی برسند.

او اظهارکرد: امسال هزار مددجو از طریق طرح راهبری شغلی وارد عرصه کار و اشتغال شدند.

دشتی گفت: کمیته امداد بسته‌های تشویقی مناسبی را برای کارفرمایان همکار با این نهاد در نظر گرفته و به ازای بکارگیری هر یک از مددجویان توسط کارفرمایان یک میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به کارفرما پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل افزود: پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت حداقل ۲ سال به عهده کمیته امداد است.

بانک

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242531

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.