http://didshahr.ir/242446

11:35 :: 1400/11/17

شهردار اردبیل گفت: در مکانی مناسب هم ردیف با دانشگاه‌های استان، ساختمان دانشگاه علمی، کاربردی شهرداری اردبیل نیز احداث خواهد شد.

محمود صفری: کلنگ زنی ساختمان دانشگاه علمی، کاربردی شهرداری

محمود صفری در نشست با اعضای شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته نتوانستیم در شأن شهرداری و دانشگاه فضایی مناسب برای تحصیل نیروی انسانی شهرداری فراهم کنیم که متأسفانه فضای قبلی این دانشگاه شایستگی لازم را نداشته است.

وی تصریح کرد: تصویب دانشگاه علمی، کاربردی شهرداری اردبیل روال طبیعی خود را طی نکرده و ما نتوانستیم در شأن دانشجویان فضای دانشگاهی برای این مجموعه راه‌اندازی کنیم در حالی که اکثر دانشگاه‌ها نیز با کمبود دانشجو روبه‌رو هستند.

شهردار اردبیل گفت: به دنبال اعتراضی که دانشجویان و مجموعه پژوهشی و اساتید علمی دانشگاه داشتند، ما سعی کردیم تا هم ردیف با دانشگاه محقق اردبیلی در یک فضای مناسب زمینی را در نظر بگیریم که به زودی آیین کلنگ‌زنی احداث دانشگاه جامع علمی، کاربردی شهرداری اردبیل انجام خواهد شد.

صفری افزود: بدون تدارک سخت‌افزار و نرم‌افزار تأسیس دانشگاه هیچ نتیجه و ثمره‌ای به همراه ندارد و قطعا این فرآیند به فعالیت اتاق فکر و پژوهشی شهرداری نیز لطمه وارد کرده بود که ما سعی می‌کنیم در یک فضای 7 هکتاری در کنار دانشگاه محقق اردبیلی و همجوار با دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه جامع علمی‌، کاربردی شهرداری اردبیل را تأسیس و راه‌اندازی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما برای این مجموعه و پژوهشکده به نیروی انسانی متبحر نیز نیاز داشتیم که با ساماندهی نیرو در این بخش مدیریت خوبی را با به کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی انجام دادیم و قطعا سعی و تلاشمان بر این است تا شرایط مطلوبی را در این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان مهیا کنیم.

صفری مدیریت نابسامان گذشته این دانشگاه را در ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان یادآور شد و اضافه کرد: برخی دانشجویان در حالی که فارغ‌التحصیل شده بودند هنوز چند واحد مانده داشتند که این خود جای تعجب بود که چگونه برای یک دانشجو مدرک تحصیلی ارائه می‌کنند در حالی که چند واحد باقیمانده دانشجو در این زمینه مشکل‌آفرین شده است.

وی بیان کرد: ما در خود شهرداری اردبیل نیز نیروی انسانی را سراغ داریم که به صورت سفارشی بدون پایان خدمت استخدام شده در حالی که باید به این موضوع 20 سال پیش رسیدگی می‌شد.

صفری در ادامه به وضعیت بحرانی اردبیل در هفته‌های گذشته با بارش سنگین برف اشاره کرد و گفت: به دنبال این وضعیت وزیر کشور سفری را به اردبیل داشتند که در این سفر مقرر شده بود 6 میلیارد تومان برای شهرداری اردبیل اختصاص دهند که با پیگیری انجام شده برای خرید ماشین‌آلات 30 میلیارد تومان دیگر نیز از ستاد مدیریت بحران کشور درخواست شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در مجموع با این اعتبارات قرار شد لودر، بلدوزر و گریدر خریداری شود تا ما بتوانیم نوسازی ناوگان را در شهرداری اردبیل داشته باشیم.

صفری شرایط سخت بارش برف در اردبیل تا 80 سانتیمتر و تلاش همکاران در دمای زیر 18 درجه را یادآور شد و تصریح کرد: همکاران ما روزهای سختی را سپری کردند ولی لحظه‌ای از خدمت‌رسانی به مردم غافل نبودیم.

شهردار اردبیل گفت: عده‌ای همچنان سعی می‌کنند تا وضعیت بحرانی به وجود آمده و افتتاح پل قدس را به عنوان یک نقطه ضعف برای شهرداری اردبیل در فضای مجازی پررنگ کنند در حالی که ما سعی کردیم در حد وسع و توان خدمت‌رسانی را انجام دهیم.

وی افزود: متأسفانه در گذشته به نام پل قدس وام‌هایی دریافت شده که برای اضافه کار و خرید آجیل شب عید عده‌ای خرج شده که در این زمینه باید مسئولان قبلی شهرداری پاسخگو باشند.

صفری خاطر نشان کرد: بنده از زمانی که در شهرداری حاضر شده‌ام بیش از 160 میلیارد تومان بدهی شهرداری را در سال‌های گذشته پرداخت کرده و همچنان نیز تعهدات گذشته را در حال حل و فصل هستیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم 17 دستگاه ماشین‌آلات جدید سنگین را که با 33 میلیارد تومان خریداری شده تا قبل از عید تحویل گرفته و در کنار آن سایر حمایت‌های ستاد بحران و وزارت کشور را نیز دریافت کنیم.

صفری ضرورت تخصیص اعتبار مناسب از محل جرایم راهنمایی و رانندگی و ارزش افزوده را تا 50 میلیارد تومان اعتبار یادآور شد و بیان کرد: ما همچنان تحت فشار برخی از تعهدات قبلی شهرداری هستیم و سعی ما بر این است تا در این اوضاع حق و حقوق کارگران و پرداختی آنها را انجام دهیم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: به هیچ وجه پل قدس را تاکنون بنده تحویل نگرفتم و در ادامه اجرای این پروژه سعی و تلاش ما بر این بوده تا از مرغوب‌ترین تجهیزات و امکانات مورد نیاز استفاده کرده و عیب‌های گذشته این پروژه را نیز رفع کنیم.

شهردار اردبیل در مورد تحویل شهرک کوثر نیز تصریح کرد: با توافق بنیاد مسکن قرار شد در قبال تحویل این شهرک، تکمیل پل قدس، احداث هتل و اجرای چندین طرح و پروژه زیربنایی به همت بنیاد مسکن در اولویت قرار گرفته و زمینه عملیاتی شدن این طرح‌ها فراهم آید.

صفری به قرارداد شهرداری با دانشگاه صنعتی شریف به ارزش 13 میلیارد تومان برای تجهیز و راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک اردبیل اشاره کرد و گفت: بعد از ماه‌ها بلاتکلیفی این طرح، بالاخره با این دانشگاه صنعتی به توافق رسیدیم تا هر چه سریعتر این پروژه در شهر اردبیل عملیاتی و اجرایی شود.

پروژه عمرانی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242446

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.