http://didshahr.ir/242165

06:11 :: 1400/11/13

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: مناطق تحت مدیریت در این استان در حال حاضر حدود ۱۸۰ هزار هکتار است که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این میزان افزایش خواهد یافت.

سعید شهند

سعید شهند بیان کرد: در این راستا از جمله می‌توان به آق‌داغ خلخال اشاره کرد که قسمتی از آن با وسعت هشت هزار هکتار به عنوان پارک ملی معرفی خواهد شد.

وی افزود: همچنین منطقه شکار ممنوع دربند مشکول در شهرستان کوثر که زیستگاه اصلی کل و بز با وسعت ۱۰ هزار هکتار پس از تایید پرونده در شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: جنگل‌های فندقلو که جزو سرمایه‌های استان و کشور به شمار می‌رود اما سال‌ها مورد دست‌اندازی قرار گرفته است نیز قرار شده در قالب تفاهمی با منابع طبیعی، حدود یک هزار هکتار آن به این اداره‌کل تحویل شود که گام مهمی در را ستای حفظ جنگل‌های هیرکانی خواهد بود.

به گفته وی، اثر طبیعی منطقه فسیلی با وسعت پنج هکتار در شهرستان بیله‌سوار نیز از دیگر نقاطی است که هماهنگ شده به عنوان اثر طبیعی ملی ثبت شود و جزو مناطق تحت کنترل اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل قرار بگیرد.

شهند یادآور شد: مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست در حال حاضر ۱۰ درصد وسعت استان اردبیل را شامل می‌شود که از جمله شامل چهار منطقه حفاظت شده، ۶ تالاب و ۲ اثر طبیعی ملی است.

وی اضافه کرد: استاندارد کشوری مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست حدود ۱۱ درصد است که با اقدامات مورد اشاره، استان اردبیل نیز به استانداردها نزدیک می‌شود.

محیط بان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242165

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.