http://didshahr.ir/242079

07:33 :: 1400/11/12

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: ۳۶ هزار نفر در شهرستان اردبیل برای تزریق واکسن علیه بیماری کرونا به مراکز تجمیعی و بهداشتی مراجعه نکردند.

واکسن

سید محمد اعتماد اعجازی در جلسه ستاد کرونای شهرستان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به شیوع پیک ششم مراجعه برای تزریق دز سوم بیش از گذشته رونق گرفته و ما هم اکنون در ۲ مرکز تجمیعی پذیرش گروه‌های سنی مختلف را برای تزریق دز سوم به عنوان دز یادآور انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: قرار است ۲ مرکز تجمیعی جدید نیز در مرکز استان راه‌اندازی شود تا از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر بتوانند به هموطنان ارائه خدمات کنند.

فرماندار اردبیل گفت: افزایش تعداد بستری‌ها زنگ خطر بیماری کرونا را در سویه امیکرون برای همه ما به صدا درآورده و تلاش بر این است تا در گذر از این شرایط سخت ما بتوانیم وضعیت با ثباتی را با همکاری مردم شاهد باشیم.

اعتماد اعجازی افزود: در شهرستان اردبیل بیش از ۹۵ درصد جمعیت واجد شرایط دز اول و ۸۹ درصد دز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند اما در دز یادآور جمعیت تحت پوشش بیش از ۲۵ درصد بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم هموطنان برای کاهش آسیب‌ها در سویه امیکرون استقبال خوبی را از تزریق دز یادآور داشته باشند تا ما بتوانیم این پیک را نیز با کمترین تلفات سپری کنیم.

واکسن

اعتماد اعجازی اضافه کرد: تمام مراکز بیمارستانی و درمانی استان در خیز ششم کرونا به حال آماده‌باش درآمدند تا هموطنان را یاری کنند که این شرایط آمادگی با تجهیزات و امکانات مناسب همچنان در حال تداوم و شرایط پایداری است.

فرماندار شهرستان اردبیل بیان کرد: در روزهای آینده ستاد استانی کرونا در مورد اعمال محدودیت‌ها تصمیم‌گیری خواهد کرد و ما نیز تابع جمع خواهیم بود اما هم اکنون رنگ شهرستان زرد است و اگر بی‌احتیاطی‌ها ادامه پیدا کند امکان ورود به رنگ‌های خطرناک‌تر نیز وجود دارد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242079

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *