http://didshahr.ir/241424

12:20 :: 1400/11/06

یکی اعجاز گردشگری منطقه کوثر غار یخگان است که به مساحت هزار و 100 هکتار یکی از مناطق تحت مدیریت زیست محیطی استان محسوب می شود.

آبگرم معدنی گیوی در 5 کیلومتری مرکز شهرستان کوثر قراردارد که در این مجتمع آبدرمانی، آب با دمای 60 درجه سانتیگراد از دل کوه بیرون می آید و برای کمر درد و مفاصل و امراز پوستی درمان خوبی است.

سالانه در همه فصول خصوصاً در ایام عید و تطیلات تابستانی این منطقه نمونه گردشگری شهر گیوی میزبان خیل عظیمی از گردشگران و مسافران می باشد.

غار یخگان یکی از اعجازهای طبیعی شهرستان کوثر است

روبروی این آبگرم معدنی و در فاصله 500 متری، غار بوزلوق(غار یخگان)خودنمایی می کند که نظر گردشگران و میهمانان بسیاری را جلب کرده است.

داخل این غار در تابستان های گرم و طاقت فرسا، بصورت یخچال طبیعی عمل کرده و بسیار سرد است که اهالی منطقه و گردشگران بسیاری از این غار طبیعی بازدید می کنند.

با وجود اینکه در حال حاضر زلزله های متعدد مسیر عبوری داخل غار را تا انتها مسدود کرده امادر گذشته مردم از این مکان به عنوان یخچال استفاده می کردند.

وجود آبگرم معدنی گیوی با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد در کنار این غار موجب شده گردشگران با هدف مشاهده یکی از اعجازهای طبیعی به این مکان سفر کنند.

برای خواندن ادامه مطلب اینجا کیک کیند:

یخگان داغی؛ اعجاز طبیعی کوثر

 

غار یخگان یکی از اعجازهای طبیعی کوثر است

ورودی غار یخگان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/241424

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *