http://didshahr.ir/241370

01:32 :: 1400/11/06

همه‌ افراد احتیاج به سرگرمی دارند. در واقع این سرگرمی‌ها هستند که باعث ایجاد ذوق و اشتیاق در زندگی می‌شوند.

چه سرگرمی‌هایی و چطور باعث بهره‌وری مغز می‌شوند؟

ادامه مطلب را بخوانید.

آشپزی

آشپزی باعث می‌شود روی محصول یا فرایندی که انجام می‌دهید تمرکز کافی داشته باشید.

مزیتی که آشپزی دارد این است که شما را مجبور می‌کند برای آن از قبل برنامه‌ریزی کنید و هر حرکتی را به‌صورت منظم انجام دهید. همه این‌ها مغز را مهیای شرایط سخت می‌کند.

پیاده‌روی

پیاده‌روی تلخی‌های ذهن‌ را پاک می‌کند و باعث افزایش تمرکزتان روی زمان حال می‌شود. علاوه بر این، با پیاده‌روی به بهبود سلامت جسمانی خود کمک شایانی می‌کنید.

نوشتن

این سرگرمی با قدرت خود می‌تواند به شما کمک کند با انرژی وارد مسیری شوید که به آن علاقه‌مند هستید و در آن مسیر به دنبال افکار، رؤیاها و خواسته‌هایتان باشید. مهارت نوشتن به شکوفایی خلاقیت‌ها در شما کمک می‌کند.

معرفی چند سرگرمی برای بالا بردن بهره‌وری مغز

اگر هیچ سوژه ای برای نوشتن پیدا نمی‌کنید کافی‌است خاطرات روزانه را بنویسید یا روزهای شیرین کودکی را با نوشتن مرور کنید. بعد از دل همین ها ایده‌های تازه بیرون می‌آید.

دویدن

دویدن به شما یاد می‌دهد چگونه به جلو بروید تا با موانع ذهنی که مانع فعالیت‌های شما شده‌اند مقابله کنید.

نقاشی‌کردن

نقاشی کردن این فرصت را به شما می‌دهد به سراغ اندیشه، خواسته‌ها و احساساتی که در آن شناور هستید، بروید و شاید کمک کند بتوانید آن را به یک چیز فیزیکی یا ملموس ترجمه کنید. الهام‌بخش بودن نقاشی ممکن است بهره‌وری شما در محیط کارتان را افزایش دهد.

مطالعه‌کردن

مطالعه کردن بهره‌وری بالایی دارد، چرا که شما می‌توانید خیلی راحت زمان‌های استراحت و بیکاری خود را به این کار اختصاص دهید.

کتابخانه دانشگاه

مطالعه کردن به یادگیری شما در سرگرمی‌ها، رفتارها و الگوهای جدید کمک می کند که این خود باعث افزایش کارایی در شما می‌شود. از طرفی تمرکز شما را بالا می‌برد، شما را از شبکه‌های‌اجتماعی و قاتلان وقت دور می‌کند.

بازی‌های‌ویدئویی

این نوع بازی‌ها اصولا باعث ایجاد انگیزه و بهره‌وری بیشتری در شما می‌شود که از جمله آن می‌توان به افزایش تمرکز، اراده، همکاری، کار گروهی و تلاش مجدد در صورت شکست اشاره کرد.

باغبانی

باغبانی مسبب این می‌شود که بیاموزید چگونه پروژه‌های مختلف گیاهان را به‌طور همزمان و به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید.

بافندگی

بافندگی یک سرگرمی لذت‌بخش و شیوه‌ای عالی برای افزایش بهره‌وری محسوب می‌شود چراکه بافتن بافتنی تنها نیازمند مهارت‌های انجام چند کار همزمان است که نتیجه‌ آن یک محصول فیزیکی ملموس خواهد بود؛ چیزی که در دنیای کار امروزی به شدت مورد نیاز است.

کار کردن با چوب

ساختن حتی یک چیز کوچک برای خودتان می‌تواند به شکل چشمگیری روی افزایش اعتمادبه‌نفس شما تأثیر بگذارد. شاید با تمرکز کافی بتوانید چیزهایی را بسازید که جزئی از نیاز شماست و در نهایت افزایش بهره‌وری و خوشحالی شما در زندگی را به همراه دارد.

شنا کردن

علاوه بر این که شنا کردن به آرامش و افزایش قدرت‌تان کمک می کند، تأثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامتی شما دارد.

منبع: lifehack

شنا

معرفی چند سرگرمی برای بالا بردن بهره‌وری مغز

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/241370

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.