http://didshahr.ir/241148

07:15 :: 1400/11/04

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارائه پرداخت یارانه مستقیم به اقشار و دهک‌های ضعیف جامعه از جمله مواردی است که باید در آن اقدامات اساسی و قابل توجه انجام یابد.

سیدکاظم موسوی

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسویاظهار داشت: انتظار می‌رود در راستای حذف ارز ترجیحی ابتدا جایگزین‌های مناسبی در نظر گرفته شود که به همین منظور تمهیدات لازم به عمل آمده و امری لازم و ضروری است تا در کنترل کالاهای اساسی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابد.

وی بیان کرد: احتمال این که ارز ترجیحی فساد و رانت را در کشور ایجاد کند وجود دارد اما امری لازم و ضروری است تا نسبت به کنترل برخی کالاهای اساسی در استان نیز برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم کنترل برخی کالاهای اساسی را نیز با این ارز در نظر بگیریم و بدون شک نادیده گرفتن این موارد زمینه‌ساز برخی مشکلات خواهد بود.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط کنونی که مهم‌ترین انتظار مردم کنترل شرایط زندگی و معیشت مردم است انتظار می‌رود با حذف ارز ترجیحی نسبت به کنترل گرانی‌ها اقدام شود تا با داشتن سیاست‌های بازدارنده و تعدیل‌کننده عملاً بتوانیم اثرات حذف ارز ترجیحی را از بین ببریم و شرایط اقتصادی مناسبی را در کشور فراهم کنیم.

موسوی تصریح کرد: مجلس از تمام طرح‌هایی که به نفع مردم باشد حمایت می‌کند تا بتوانیم اثرگذاری مثبت حذف ارز ترجیحی را به اثبات برسانیم و با سیاست‌های مناسب در این زمینه تصمیم‌گیری کنیم تا نتایج مورد نظر نیز در این زمینه رقم بخورد که به همین منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه باید همچنان ادامه‌دار باشد.

وی اظهار کرد: ارائه پرداخت یارانه مستقیم به اقشار و دهک‌های ضعیف جامعه از جمله مواردی است که باید در آن اقدامات اساسی و قابل توجه انجام یابد که به همین منظور حمایت‌های انجام‌یافته نیز باید به گونه‌ای باشد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای بهبود وضعیت اقتصادی استان جامه عمل بپوشانیم.

یارانه

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/241148

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.