http://didshahr.ir/241018

06:59 :: 1400/11/03

استاندار اردبیل سرمایه گذاری فرهنگی در جامعه را صد در صد موفقیت آمیز و نتیجه بخش دانست و گفت: با اعتلای فرهنگی جامعه سایر شاخص های توسعه از جمله بخش اقتصادی ، عمرانی و صنعت نیز از این حوزه متاثر می شود.

سید حامد عاملی

سید حامد عاملی در نشست با جمعی از اعضای خانه فرهنگ و هنر افزود: ورود به تقویت حوزه فرهنگ و هنر امری ضروری بوده و برای پاسداشت ادب،معرفت،اخلاق و انسانیت باید عرصه فرهنگ و هنر تقویت شود.

وی با بیان اینکه استفاده از نظرات فعالان و صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر برای سرمایه گذاری در بین نسل جوان ضروری است ، افزود: استان اردبیل دارای پیشینه ارزشمندی در زمینه پرورش عارفان و هنرمندان تاثیر گذار بوده و این درجه باید در آینده نیز با پرورش استعدادهای نسل جوان حفظ شود.

استاندار اردبیل ارتقای سطح آگاهی در بین نسل جوان را در کشف استعدادها و گرایش به عرصه تولید آثار فاخر حائز اهمیت دانست و خواستار انتقال دانش هنری از سوی فرهیختگان عرصه های هنری به آحاد مردم و خصوصا جوانان شد.

وی با دعوت از هنرمندان و اهالی فرهنگ استان برای تصمیم سازی در عرصه های مهم فرهنگی و حراست از میراث هنری و تاریخی ، اولویت بندی برای برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.

عاملی با اشاره به دغدغه دولت محلی در راستای حل مشکلات معیشتی و اعتلای فرهنگی استان خواستار همفکری صاحب نظران دغدغه مند و پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر در این خصوص شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی در استان، نسبت به پیگیری مسائل و دغدغه های مطرح شده از سوی اعضای خانه فرهنگ و هنر در خصوص پاسداشت فرهنگ ، تاریخ و هنر استان قول مساعد داد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/241018

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *