http://didshahr.ir/240860

07:54 :: 1400/11/02

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استان اردبیل به ۸۲۱ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد که از میزان ۱۸۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در دست تکمیل و ۳۰۰ کیلومتر نیز با واگذاری به پیمانکاران در مرحله اجراست.

بزرگراه

رتبه ۳۰ اردبیل در برخورداری از بزرگراه


علی یوسف زاده  اظهار کرد: با احداث ۸۲۱ کیلومتر بزرگراه در سال‌های آینده به میانگین کشوری بزرگراه نزدیک شده و در کنار آن مسیر ترانزیتی ایمن در راه‌های استان و ترانزیت به کشورهای آذربایجان و منطقه قفقاز ایجاد خواهد شد.

وی رویکرد معاونت مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان را متمرکز در ۲ حوزه توسعه راه‌های اصلی و بزرگراهی و احداث ساختمان‌های دولتی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۶۸۹ کیلومتر راه اصلی و ۶۹۰ کیلومتر راه فرعی در استان اردبیل وجود دارد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: هر چند استان اردبیل در توسعه بزرگراه ها از میانگین کشوری ۵۰ درصد عقب است اما در سه چهار سال اخیر با مطالعات انجام شده در مناطق مختلف استان توسعه ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در اولویت قرار گرفته است که اداره کل راه و شهرسازی تلاش می‌کند تا احداث این بزرگراه ها را با اولویت انجام دهد.

وی گفت: احداث ساختمان‌های دولتی از طریق اعتبارات استانی و ملی در حال انجام است بطوریکه در بخش بیمارستانی احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف‌زاده با متراژ ۵۲ هزار مترمربع و بهسازی استادیوم علی دایی اردبیل در دست اجراست.

راه سازی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/240860

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *