http://didshahr.ir/237354

00:33 :: 1400/10/27

دانشگاه‌ های پزشکی در کانادا به دلیل کیفیت آموزشی عالی و دارا بودن رتبه بندی های علمی برتر در بین سایر دانشگاه‌های جهان تقاضای بیشتری دارند.

فارغ التحصیل

دانشگاه‌ های پزشکی در کانادا به دلیل کیفیت آموزشی عالی و دارا بودن رتبه بندی های علمی برتر در بین سایر دانشگاه‌های جهان تقاضای بیشتری دارند. رشته پزشکی در کانادا یکی از جذابترین و پر طرفداریترن رشته‌های تحصیلی سال های اخیر است که توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است. در این مطلب قصد داریم برترین دانشگاه های پزشکی کانادا را براساس رنکینگ‌های علمی ملی کانادا و جهانی به شما معرفی کنیم. قبل از معرفی این دانشگاه‌ها، توضیحاتی را درباره شرایط تحصیل پزشکی در کانادا را به شما ارائه می‌دهیم.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چگونه است؟

پزشکی یکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا است. شما قبل از اینکه به تحصیل پزشکی در کانادا بپردازید باید با شرایط تحصیل در آن آشنا شوید. برای تحصیل پزشکی باید شرایط زیر را داشته باشید.

سن

حداکثر سن لازم برای تحصیل پزشکی در کانادا ۳۵ سال است.

مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در کانادا یک لیسانس پایه است که مدت آن نباید از ۳ سال کمتر باشد.

البته تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در رشته‌های پزشکی امکان پذیر است به شرطی که متقاضی در آزمون آیلتس امتیاز ۶ یا بالای ۶ را کسب کند.

تمکن مالی

یکی دیگر از شرایطی که برای تحصیل پزشکی به آن نیاز دارید، مدرکی است که نشان دهد برای مدت زمانی که در کانادا تحصیل می‌کنید، توانایی مالی پرداخت هزینه‌های خود را دارید.

این مدرک تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا و مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا است که شما توانایی پرداخت هزینه‌ها را می‌توانید با ارائه مدارک زیر ثابت کنید:

  • حساب پس انداز
  • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی
  • مدارک مربوط به داشتن وام دانشجویی از یک بانک
  • گردش مالی حساب بانکی در ۴ ماه گذشته
  • ارائه مدارک مربوط به بورسیه تحصیلی کانادا (در صورت وجود)

فارغ التحصیل

پذیرش در آزمون MCAT

یکی دیگر از شرایط مهم برای پذیرش پزشکی در دانشگاه‌های کانادا گذراندن آزمون MCAT است. آزمون MACT یکی از آزمون‌های ورودی به دانشکده‌های پزشکی در آمریکا و کانادا است که هرساله از دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل پزشکی گرفته می‌شود. دانشجویان پس از کسب حد نصاب امتیاز از این آزمون می توانند باقیمانده مراحل فرآیند ورود به دانشگاه های پزشکی کانادا را طی کنند.

بهترین دانشگاه های پزشکی کانادا در سال ۲۰۲۲ کدام هستند؟

در این مطلب، ۵ دانشکده برتر پزشکی در کانادا را باهم بررسی خواهیم کرد. دانشگاه های کانادا از لحاظ رنکینگ جهانی در جایگاه های برتری قرار دارند و از چند سال اخیر مقصد متقاضیان دانشجویان خارجی هستند.

دانشگاه تورنتو ( University of Toronto)

محل دانشگاه: شهر تورنتو

رنکینگ ملی : ۱

رنکینگ جهانی QS : ۲۵

تعداد دانشجویان : ۶۳ هزار

دانشگاه تورنتو شناخته شده ترین دانشگاه در کانادا است که طبق رنکینگ ملی کشور کانادا جزء تاپ ترین دانشگاه‌ها است. دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا است. این دانشکده در مرکز شهر تورنتو واقع شده است و یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات مطالعات پزشکی کانادا است که به دلیل کشف انسولین، سلول‌های بنیادی و محل اولین پیوند ریه در جهان شناخته شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ((University of British Columbia

محل دانشگاه: شهر ونکوور

رنکینگ ملی : ۲

رنکینگ جهانی QS: ۴۵

تعداد دانشجویان: ۷۸,۳۰۵

دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور واقع شده است. این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه برتر پزشکی در کانادا توسط Maclean’s، و رتبه ۴۵ در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت است.

دانشگاه مک‌گیل (McGill University)

محل دانشگاه: شهر کبک (مونترال)

رنکینگ ملی : ۳

رنکینگ جهانی QS : ۷۸

تعداد دانشجویان: ۴۰,۰۳۶

شعار دانشگاه مک گیل:  با تلاش فراوان همه چیز رشد و نمو می‌کند

مک گیل یکی از برترین دانشکده های پزشکی در آمریکای شمالی را دارد و به دلیل برتری در آموزش بالینی و تحقیقات علمی صورت گرفته از شهرت بین المللی برخوردار است.دانشگاه مک گیل در استان کبک کانادا واقع شده است. این دانشگاه دارای دو پردیس در مرکز شهر مونترال و پردیس مک دونالد در شهر سنت-آن-دو-بلوو است.  اما، زبان اصلی آموزش در دانشگاه مک گیل، انگلیسی است. دانشکده پزشکی مک گیل شامل سه دانشکده است:

  • علوم ارتباطات و اختلالات
  • دانشکده پرستاری
  • دانشکده فیزیوتراپی و کاردرمانی

این دانشکده همچنین شامل چندین مرکز تحقیقاتی است که به عنوان مثال در مورد علوم اعصاب و پیری درگیر مطالعات جدی هستند.

فارغ التحصیل

دانشگاه مک مستر (McMaster University)

محل دانشگاه: همیلتون

رنکینگ ملی : ۴

رنکینگ جهانی QS : ۱۴۴

تعداد دانشجویان: حدود ۳۱ هزار

دانشکده پزشکی مک مستر کانادا که در سال ۱۹۶۶ تأسیس شد و در سال ۲۰۰۴ به دانشکده پزشکی مایکل جی دی گروت تغییر نام داد، برنامه های آموزشی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی پزشکی ارائه می دهد.

برنامه لیسانس پزشکی برای درجه MD در سال ۱۹۶۹ آغاز شد و اولین دانشجویان خود را در می ۱۹۷۲ فارغ التحصیل کرد. در حال حاضر، ۲۰۳ دانشجو هر سال در این برنامه آموزشی پذیرش می شوند.

طبق گزارش Times Higher، در سال ۲۰۱۲ این دانشکده رتبه چهاردهم جهان و رتبه اول در کانادا را در پزشکی را کسب کرد.

دانشگاه آلبرتا ((University of Alberta

محل دانشگاه : آلبرتا

رنکینگ ملی : ۵

رنکینگ جهانی  QS: ۱۱۹

تعداد دانشجویان: حدود ۱۰ هزار

دانشگاه آلبرتا یکی دیگر از ۱۰ دانشکده پزشکی برتر در کانادا است که در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد پزشکی برنامه های آموزشی ارائه می دهد. این یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که فرصت های تحقیقاتی را همراه با آموزش عالی ارائه می دهد.

جمع بندی

با توجه به عوامل زیادی که باید قبل از تحصیل در خارج از کشور در نظر بگیرید. به شما توصیه می کنیم کانادا یکی از معدود کشورهایی است که در آن کیفیت آموزش به صورت جدی پیگیری می شود. کانادا دارای ۹۷ دانشگاه است که  تعداد زیادی از آنها از لحاظ رتبه بندی علمی جهانی در جایگاه های خوبی قرار دارند. در این مطلب سعی کردیم بهترین دانشگاه های پزشکی در کانادا را به شما معرفی کنیم. برای اطلاعات ببیشتر به وبسایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا به آدرس اینترنتی (https://parsicanada.com/) مراجعه کنید.

 


#دانشگاه های کانادا   #تحصیل در کانادا   #دانشگاه   #دانشگاه های خارجی   #مهاجرت تحصیلی

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/237354

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *