http://didshahr.ir/230745

۰۹:۱۱ :: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی استان اردبیل با نایب‌رئیس مجلس، بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های استان و ایجاد مشوق‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تأکید شد.

حسین پیرموذن

در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی استان اردبیل با نایب‌رئیس مجلس، بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های استان و ایجاد مشوق‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تأکید شد.

رئیس اتاق اردبیل گفت: حجم سرمایه‌گذاری استان با پیگیری نمایندگان مجلس و استاندار در یک سال گذشته چندین برابر افزایش یافته است ولی باید زیرساخت استان توسعه یابد تا با ایجاد مشوق و جذابیت‌های لازم، بتوان زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی را مهیا کرد.

حسین پیرموذن در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی استان با نایب‌رئیس مجلس، افزود: مشوق‌های لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری باید اجرا شود تا به دنبال آن این روند ادامه داشته باشد، از مشکلات اصلی در این مسیر نبود زمین در شهرک صنعتی برای واگذاری است، همچنین تسهیل در خدمات مانند انشعابات گاز، برق، آب و جاده بوده که از ضروریات است.

او تأکید کرد: شهرک‌های صنعتی موجود در حال حاضر اشباع شده‌اند و ما انتظار داریم که با رایزنی‌های انجام شده امکان جدیدی در این راستا ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران ما بتوانند واحدهای خود را گسترش دهند.

پیرموذن خاطرنشان کرد: چند اقدام مهم با تلاش نمایندگان مجلس خاص آقای نیکزاد در مجلس اتفاق افتاده است که باید از بابت آن‌ها تشکر کرد، از جمله برداشتن امضاهای طلایی، حذف تغییر کاربری برای کارهای صنایع تبدیلی و کشاورزی و آزادسازی واردات خودرو که به ایجاد رونق تولید، رقابت و کیفیت تولید داخلی کمک خواهد کرد.

او تصریح کرد: طرح آمایش صنعتی استان که یکی از راه‌های توسعه و رونق تولید استان است، با دستور استاندار محترم در شورای گفتگو تصویب و توسط اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن استان با همکاری دانشگاهیان تنظیم شد که انتظار داریم با پیگیری‌های آقای نیکزاد، این طرح در استان اردبیل که مبنای راه توسعه صنعتی است کلید بخورد.

رئیس اتاق اردبیل همچنین در خصوص برگزاری این نشست گفت: با توجه به درخواست زیاد همکاران، صنعتگران و اعضای اتاق بازرگانی برای حضور در این جلسه، سعی بر این شد مدیران و نمایندگان تشکل‌های مختلف در این جلسه حضور یابند تا مشکلات عمده هر حوزه با نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشته شود.

در این جلسه، علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس، پس از شنیدن مشکلات فعالان اقتصادی استان، از مسئولین استانی و کشوری به‌صورت آنلاین مشکلات مطرح شده را پیگیری کرد و مقرر گردید اتاق بازرگانی موارد را پیگیری کرده و گزارش هفتگی به ایشان تقدیم شود.

اتاق بازرگانی

نایب‌رئیس مجلس با تأکید بر همکاری کامل سیستم بانکی با تولیدکنندگان و صنعت‌گران اظهار کرد: مشکلات را از مدیران ملی پیگیری می‌کنم و این جلسات را در سطح ملی نیز در بخش‌های مختلف برای حل مشکلات تولیدکنندگان استان تشکیل خواهیم داد.

او گفت: تلاش ما در تکمیل زیرساخت‌هایی مانند راه‌آهن، بزرگراه سرچم، فرودگاه و افزایش پروازهای آن، برای کمک به حضور سرمایه‌گذاران و امکان تبادل کالا و… است.

نیکزاد با اشاره به لزوم حمایت تمامی مدیران و دولت از بخش خصوصی بیان کرد: صورت‌جلسه این نشست تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

او با بیان این‌که هر هفته در یک صفحه وضعیت صنعت گزارش داده شود، گفت: این جلسات را به‌صورت مستمر با حضور مدیران ذی‌ربط تشکیل خواهیم داد.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/230745

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *