http://didshahr.ir/230537

۰۱:۲۷ :: ۱۴۰۰/۰۶/۲۶

افزایش تصادفات جاده و فوتی های ناشی از آن، احداث راه آهن اردبیل- پارس آباد، احیاری کارگاه های راکد، آبرسانی به روستاهای محروم …. از جمله موضوعاتی بود که امام جمعه اردبیل در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان مطرح کرد.

سید حسن عاملی

سید حسن عاملی در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان به محرومیت استان اردبیل و ضرورت سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان در رفع محرومیت مناطق مختلف استان اشاره کرد و افزود: در کنار مشارکت بنیاد مستضعفان در تکمیل طرح‌هایی همچون سدسازی‌ها، راهسازی‌ها و راه آهن، کار بزرگی که در استان با سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده اجرای پروژه پایاب سد خداآفرین است که به شکل مکانیزه در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود نواقصات این پروژه برطرف و به سرعت این طرح عظیم آماده افتتاح شود تا در یک مراسم در سطح ملی بتوان کارآمدی نظام را در سایه افتتاح این پروژه به نمایش گذاشت.

امام جمعه اردبیل گفت: در کمترین زمان می‌توان این پروژه را اجرایی کرده و درآمد حاصل از این خط ریلی را نصیب مجموعه سرمایه‌گذار و بهره‌بردار آن کرد.

با شنیدن هر خبر تصادف از مردم این منطقه خجالت می‌کشیم

عاملی با اظهار تأسف از تصادف‌های مکرر در محور پارس‌آباد –مشگین‌شهر گفت: تصادفات به حدی در این محور بالاست که ما با شنیدن هر خبر تصادف از مردم این منطقه خجالت می‌کشیم در حالی که چهار خطه کردن این مسیر منابع اعتباری نیاز دارد که بنیاد مستضعفان بخشی از آن را می‌تواند تأمین کند.

وی احداث راه آهن اردبیل – پارس‌آباد را یک سرمایه‌گذاری سودمند به نفع بنیاد مستضعفان اعلام کرد و افزود: این مسیر ریلی در مسطح‌ترین فضای استان قابلیت اجرا دارد و با اتصال خط ریلی به آذربایجان و حوزه قفقاز تا روسیه می‌توان بخش عظیمی از صادرات و ترانزیت کالاها را از این خط ریلی انجام داد.

عاملی به اهمیت آبرسانی به روستاها اشاره کرد و ادامه داد: بخش عظیمی از روستاها به دنبال خشکسالی رخ داده با کمبود منابع آب روبه‌رو شدند که انتظار می‌رود نسبت به تأمین منابع پایدار آب در این روستاها اقدام شود چرا که با تانکرهای سیار نمی‌توان به صورت مستمر آبرسانی را انجام داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ضرورت اجرای پروژه‌های اشتغالزای خرد و کوچک را در مناطق محروم یادآور شد و اضافه کرد: این وظیفه حاکمیت است که در تأمین عزت رعیت تلاش کند و از همین رو ایجاد اشتغال برای گروه‌های مختلف جامعه جز وظایف دولت به حساب می‌آید و بهتر است با الگوگیری از کشورهای دیگر اشتغال خرد و کوچک مورد حمایت قرار گیرد.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/230537

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *