http://didshahr.ir/230525

09:39 :: 1400/06/25

سلامت صفری گفت: تعدادی مدیران کاربلد و پرتلاش گرفتار شرایط جناحی و سیاسی شده‌اند و برخی نیروها در خارج از شهرداری به کار رفته می‌شود و حقوق دریافت می‌کنند و انتظار می‌رود شهردار در این زمینه بازنگری‌های لازم را داشته باشند.

شورای شهر

سلامت صفری در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورا، اظهار کرد: بهتر است نسبت به فرمایشات امام جمعه اردبیل در مراسم معارفه شهردار اردبیل به عنوان دستورالعمل و منشور کاری ترسیم نگریسته شود.

مبارزه با فساد اداری در شورا محقق شود

دبیر شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما باید در کمیسیون حتما به این موارد بپردازیم و به علاوه آن به مسائلی بپردازیم که به عنوان برنامه نیاز به تبلیغ دارد که هنر کمیسیون‌ها است.

صفری افزود: نیاز است تا با جهت تغییر در اختیارات شورای شهر و شهرداری، مبارزه با فساد اداری در شورا محقق شود و تکمیل سامانه شهرداری الکترونیکی در اولویت قرار گیرد تا دروازه‌های فساد بسته شود و مردم بتوانند ارتباط سالم را ادامه دهند.

وی بیان کرد: در حال حاضر متاسفانه تنظیف کوچه‌ها و خیابان‌ها و معابر عمومی و وضعیت بهداشتی عمومی رضایت بخش نبوده و این واقعیتی انکارناپذیر است و نیاز به اقدامات اساسی دارد که اعضای شورای شهر اردبیل نیز در این راستا باید همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: پرداخت حق و حقوق کارکنان، بازنشستگان، پیمانکاران و اصناف باید به موقع پرداخت و نسخه عادلانه در این زمینه انجام شود و با توجه به این که بهسازی معابر و لکه‌گیری محلات و کوچه‌ها وضعیت نامناسب دارد، انتظار داریم شهردار اردبیل در این زمینه جدول اولویت‌بندی ارائه دهد.

صفری افزود: با توجه به این که در برخی موارد با نبود قیر و ذخایر برخی موارد روبه‌رو هستیم که باید برنامه‌های دقیق به صورت کارگروهی مطرح و نتایج اساسی و قابل قبولی در این زمینه اتخاذ شود.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: متاسفانه در مجموعه شهرداری تبلیغات عمومی به صورت منظم نیست و لذا با فاصله‌ای بین مردم و شهروند مواجه هستیم که انتظار می‌رود شهردار اردبیل در این زمینه برنامه‌های منسجم در سازمان‌ها انجام یابد.

نوآوری‌های شهری باید مورد توجه واقع شود

وی ادامه داد: برخی نوآوری‌ها باید مورد توجه واقع شود که فاضلاب شهری که باید مورد توجه شورای شهر و شهرداری مورد توجه واقع شود تا با مساعدت‌های لازم مورد توجه واقع شود تا برخی اقدامات ماندگار مورد توجه واقع شود و برخی زیرشاخه‌ها با مطالعات اساسی می‌تواند در توسعه شهری مورد توجه واقع شود.

صفری افزود: مجموعه شهرداری در باتلاق سیاسی گرفتار شده و کسی که اعتراض کند می‌تواند دلایل این مشکلات را در این بستر مشاهده کند که با توجه به این که ملاک انتخاب شهرداری اردبیل توجه به پاکدستی و قرآنی بودن و پاکدامنی او است، بنابراین انتظار می‌رود در این زمینه همکاری‌های لازم انجام یابد.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: انتظار داریم با معیارها و اصول مدیریتی و تیم جهادی سطح ارائه خدمات بالا رود و وضع موجود در شهرداری بهبود یابد تا بتوانیم جلب اعتماد مردمی را بالا ببریم.

 

بازدیدهای میدانی دسته‌جمعی صورت گیرد

صفری اظهار کرد: نیاز است تا بازدیدهای میدانی دسته‌جمعی شورای شهر از مناطق مختلف اردبیل و برگزاری جلسات جمع‌بندی در همان مناطق و محلات برگزار شود تا با مردمداری محقق شود.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: بحث مورد توجه مجموعه شهرداری این است که تاکنون در ارتباط با مبارزه با فساد و رانت برنامه مشخصی وجود نداشته و بنابراین با افراد خاطی که متاسفانه سبب آلودگی بیشتر افراد می‌شود باید تنبیه انجام شود و با تعویض مسئولیت نمی‌توان در این زمینه ضوابط را به خوبی اجرا کرد.

چشم‌اندازهای شهر اردبیل دیده نمی‌شود

صفری ادامه داد: از موارد دیگر برنامه‌های مصوب سالانه می‌توان به جایگاه چشم‌انداز ۲۰ ساله طرح تفصیلی شهری، برنامه‌های ۵ ساله و برش‌های سالانه که در برنامه‌های یک ساله شورا متاسفانه دیده نمی‌شود، پیشنهاد می‌شود که این موضوع مشخص شود و در این زمینه به کارگیری چینش نیروها و تفویض اختیارات است تا حوزه‌های مدیریتی از شرایط و وضعیت مناسب برخوردار شوند.

دبیر شورای شهر اردبیل گفت: تعدادی مدیران کاربلد و پرتلاش گرفتار شرایط جناحی و سیاسی شده‌اند و برخی نیروها در خارج از شهرداری به کار رفته می‌شود و حقوق دریافت می‌کنند و انتظار می‌رود شهردار در این زمینه بازنگری‌های لازم را داشته باشند.

لایحه شفاف‌سازی از ظرف شورای شهر طراحی شود

عضو شورای شهر اردبیل اظهار کرد: مشکلی که در شهرداری جمع‌بندی شده شفاف‌سازی است که در برخی عرصه‌ها نیز اعتماد مردم را سلب کرده که انتظار می‌رود براساس قوانین موجود کشور لایحه شفاف‌سازی از ظرف شورای شهر طراحی شود تا برخی سرفصل‌ها مشخص شود.

وی گفت: می‌توان به وضعیت قراردادها، هزینه‌ها و اهرم‌های کنترلی بازرسی، نظارت، تحقیق و تفحص و تشکیلات و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اشاره کرد، چرا که بدون شک این طرح بسیار حائز اهمیت خواهد بود و نیاز است تا به صورت شفاف و مستمر گزارش داده شود تا مردم اطلاعات لازم را داشته باشند.

درآمد و هزینه‌کرد شهرداری کنترل شود

وی بیان کرد: کنترل درآمد و هزینه‌کرد متاسفانه از برنامه سیستمی برخوردار نیست که باید در تمامی موارد مورد توجه واقع شود.

صفری افزود: تملک معدنِ، توسعه صنعت توریسم و گردشگری، پارک چهل هکتاری الماس، جلب سرمایه‌گذاران و تشویق آنان، کنترل هزینه‌های زاید، ساماندهی محل درآمد و ممیزی املاک شهرک خودرو، احداث و ساماندهی تره‌بار دوم، گل و گیاه شهرداری و ایجاد درآمد پایدار موثر واقع می‌شود.

عضو شورای شهر اردبیل در ادامه با اشاره به لزوم اهمیت به برنامه‌های ورزشی در اردبیل گفت: انتظار می‌رود برگزاری مسابقات به صورت محله‌محور باشد و نسبت به تقویت تیم‌ها با همکاری صدا وسیما شهرداری ساختار را سبک کرده و تعدادی از دانشگاهیان و افراد باتجربه را در اشتغال دخیل کنیم و مطالعات پژوهش و اتاق فکر شهرداری را به مراکز ارائه خدمات شهری را به جوانان بسپریم که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

 


  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/230525

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *