http://didshahr.ir/230397

۱۲:۰۳ :: ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیارد ریالی عملیات انتقال برق از نیروگاه ژئوترمال دامنه‌های سبلان به شهر مشگین در حال انجام است.

حسین قدیمی

حسین قدیمی در جریان انتقال برق از نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر به پست ۶۳ کیلوولت این شهر اظهار کرد: از سال‌های پیش استفاده از حرارت زمین برای تولید انرژی مورد توجه قرار گرفت که بعد از کشور ایتالیا این روند در سایر کشورها مورد توجه قرار گرفت و در ایران نیز از دهه ۵۰ مطالعات در دامنه‌های سبلان آغاز شد.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط کوهستانی و تنگناهای مالی به دنبال حفر اولین چاه برای تولید برق از دامنه‌های سبلان این کار با اختلال و روند کندی روبه‌رو شد اما در نهایت با تلاش کارشناسان ایرانی حفر ۱۱ حلقه چاه به انجام رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با حفر این چاه‌ها به طول سه هزار متر به همت شرکت حفاری کار تولید انرژی به شکل زمین گرمایی فراهم شده و ما نیز در شرکت توزیع برق استان سعی کردیم تا امکانات را برای انتقال برق تولید شده در این نیروگاه به پست ۶۳ کیلوولت فراهم کنیم.

قدیمی افزود:‌ با احداث ۲۷ کیلومتر خطوط انتقال تزریق انرژی به پست‌های شهری در حال انجام است و امیدواریم به سرعت زمینه بهره‌برداری از این نیروگاه زمین گرمایی در خود مشگین‌شهر و تأمین انرژی شهروندان و صنایع مرتبط فراهم آید.

برق

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: احداث نیروگاه زمین گرمایی یکی از منابع ارزشمند انرژی‌های پاک است که می‌تواند در کنار سایر انرژی‌های پاک به تقویت و توسعه انرژی پایدار در شبکه سراسری کمک کند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اضافه کرد: تمام تلاش ما بر این است تا از ظرفیت این نیروگاه‌ها به شکل مطلوب و مناسب استفاده کرده و بیش از گذشته سرمایه‌گذاران را در این زمینه پشتیبانی و کمک کنیم.

 

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/230397

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *