http://didshahr.ir/229912

۱۴۰۰/۰۶/۱۶

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور امری شدنی و ممکن است که نیاز به اراده قوی و مصمم دولت دارد.

صدیف بدری

صدیف بدری با اشاره به عدم کنترل بی‌ثبات کالاهای اساسی در کشور اظهار داشت: متأسفانه در وضعیت موجود باید با تثبت قیمت کالاهای اساسی که ساعتی و روزانه در حال تغییر است، برنامه‌های اساسی و مدونی پیاده‌سازی شود.

وی بیان کرد: مهم‌ترین اولویت اقتصادی دولت ورود به موضوعات اقتصادی است که اگر در این زمینه اقدامات مناسبی انجام نیابد، در آن صورت نمی‌توانیم شرایط را مدیریت و کنترل کنیم، چرا که در کشورمان علی‌رغم این که تولید سیمان بیشتر از نیاز داخلی است اما قیمت آن در حال افزایش است و در موارد مشابه نیز این مصداق مشهود است.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: از دولت انتظار داریم با داشتن برنامه کوتاه و میان مدت در چندین ماه آینده قیمت کالاهای اساسی را واقعی‌سازی کند، چرا که هم‌اکنون قیمت‌ها واقعی نیستند و این موضوع به یک امر مشکل ساز تبدیل شده است که نیازمند اتخاذ تصمیمات اساسی و مهم است.

بدری اظهار کرد: در چرخه توزیع کالا نیز مشکلات به وفور مشاهده می‌شود و دست سوداگران و دلالان نیز در این زمینه باید هر چه سریع‌تر به صورت تخصصی و با جدیت کامل مورد توجه واقع شود تا بتوانیم با مد نظر قرار دادن موضوعات زیربنایی و بحث اقتصادی و گردشگری مشکلات را برطرف کنیم.

مسکن آپارتمان

وی تصریح کرد: از طرفی در ارتباط با تأمین مسکن نیز کشور با مشکل اساسی مواجه است که انتظار داریم دولت نیز در این زمینه اقدامات راهگشایی را انجام دهد، چرا که مسکن به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و دولت نیازمند پیشبرد اهداف مورد نظر و اقدامات بسیار جدی و اساسی است.

به گزارش تسنیم، بدری بیان کرد: ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور امری شدنی و ممکن است که نیاز به اراده قوی و مصمم دولت دارد که انتظار داریم دولت در راستای تولید و ساخت این تعداد واحدها نیز همراهی‌های لازم را داشته باشد.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/229912

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *