http://didshahr.ir/229906

۱۴۰۰/۰۶/۱۶

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از افزایش ۴۱ درصد ی میزان تولیدات زراعی در این شرکت خبر داد.

اسداله محسن زاده

اسدالله محسن زاده افزود: از زمان تصدی شرکت تاکنون فعالیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف در شرکت کشت و صنعت مغان صورت گرفته که نمونه بارز آن افزایش راندمان محصولات کشاورزی و دامپروری می‌باشد.

وی اضافه کرد: افزایش راندمان محصولات کشاورزی، بهبود وضعیت معیشت و افزایش حقوق ۲۰ درصدی از جمله شاخص‌های کاری شرکت است که انگیزه بیشتری را در بین کارکنان ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تولید ۱۷ هزار تن گندم به عنوان محصول استراتژیک را در کشت و صنعت مغان یادآور شد و گفت: ۳۱ درصد افزایش تولید در گندم نشان از همت و تلاش شبانه‌روزی مجموعه کارگران و کارکنان کشت و صنعت مغان است که به عنوان گندم خوراکی برای مناطق مختلف کشور بارگیری و صادر شده است.

محسن‌زاده همچنین به تولید پنج هزار تن جو اشاره کرد و گفت: در تولید این محصول نیز با یک جهش ۴۱ درصدی روبه‌رو هستیم.

وی از افزایش ۲۱ درصدی تولید کلزا خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ تن کلزا در کشت و صنعت مغان تولید و روانه بازار مصرف به ویژه کارخانه‌های روغن‌کشی شده است.

کشت و صنعت مغان

تولیدات زراعی کشت و صنعت مغان ۴۱درصد افزایش یافت

محسن‌زاده اظهار کرد: با پایان برداشت محصولات پاییزی به ویژه غلات، کشت محصولات تابستانی در اراضی حاصلخیز کشت و صنعت مغان شروع می‌شود و در این مرحله دانه‌های روغنی به ویژه سویا و ذرت علوفه‌ای کشت و از تولیدات آن برای زنجیره تولید دام در این مجموعه استفاده می‌شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش ایرنا، این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد.

 

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/229906

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *