http://didshahr.ir/229398

۱۴۰۰/۰۶/۰۸

با گذشت چندین وقته وعده جهت تامین اعتبار پروژه جاده مرگ، همچنان این وعده‌ها هستند که تمدید می‌شوندو عزیزان مردم در این راه‌ها تلف می‌شوند.

 

تصادف

 

پروژه جاده‌ سربند و پارساباد با نام جاده مرگ نوعی زندگی تمامی مردم منطقه را درگیر خود کرده است و تقریبا می‌شود گفت جمعی از مردم منطقه جان عزیزانشان را در این جاده از دست داده‌اند.

این جاده جزو مطالبات اصلی مردم منطقه مغان محسوب می‌شود که شاید در میان تمامی پروژه‌های عمرانی استان اردبیل، از هیچ کدام به اندازه جاده سربند به پارس آباد در مطبوعات و رسانه‌های استان نوشته و گفته نشده و هیچ کدام از جاده‌های استان هم به اندازه این جاده روی تصادفات رانندگی کشته و مجروح به خود ندیده است.

از طرفی هم شاید هیچ کدام از پروژه‌های استان به اندازه این طرح عمرانی، گرفتار وعده و وعیدهای مسئولان مختلف از وزرا ، استانداران و نمایندگان مجلس گرفته تا مدیران شرکت راه و شهرسازی و دیگر مدیران کشوری و استانی نشده است.

هیچگونه سرعت عملی در روند پروژه دیده نمی‌شود

این روزها قسمت‌هایی از این پروژه با سرعتی نه چندان مطلوب پیش می رود این درحالی است که حیدری گفته بود ساماندهی جاده‌های استان به ویژه در شمال استان با سرعت انجام می‌گیرد و راه‌ و شهرسازی تمامی ظرفیت خود را برای تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه بکار خواهد برد

مدیرکل راه وشهرسازی اردبیل همچنین طی مصاحبه‌های قبلی که با خبرنگاران داشته اعلام کرده وزیر راه و شهرسازی هر هفته به صورت مستمر پیگیر تکمیل جاده پارس‌آباد-سربند است، اما همچنان با تمام این پیگیری‌ها دلیل مسکوت ماندن این پروژه واضح نیست.

مساله‌ای که مستقیم با جان مردم در ارتباط است و می‌تواند خانواده‌ای را بی سرپرست و یا فردی را برای مادام‌العمر زمین‌گیر و فلج نماید که بار روحی و روانی و مالی بسیاری بر دوش خانواده‌ها می‌گذارد، برخی قسمت‌های این جاده فاقد هیچ مطالعه و اعتباری است و حاضر به از دست دادن لقب جاده مرگ خود به همین راحتی ها نیست.

جاده پارس‌آباد این روزها دوباره بوی مرگ گرفته و جان قربانی‌های دیگری را هدف قرار داده است و دوباره خانواده‌هایی را عزادار کرده است.

مسئولین همچنان در خواب غفلت به سر می‌برند گویی هیچگونه برنامه‌ای برای اتمام این پروژه ندارند، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده و دیگر مسئولینی که به دادن وعده‌های تکمیل این پروژه بسنده می‌کنند اما خبری از روند این پروژه ندارند و فقط به دادن آمارهای کذب اکتفا می‌کنند.

تامین اعتبار پروژه سه‌راه سربند تسریع می‌یابد

در این میان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشستی در مجلس برای ۴ بانده کردن جاده‌های پارس‌آباد اظهار داشت: به‌منظور بهبود زیرساخت‌های ارتباطی استان اردبیل از جمله محورهای خطرناک و پرتصادف پارس‌آباد، جلسه‌ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل بانک ملت، استاندار اردبیل، نماینده مردم شریف پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس و مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان برگزار شد.

وی افزود: حضور مدیرعامل بانک ملت برای جلب مساعدت این بانک جهت تامین ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جاده‌های پارس‌آباد از طریق ماده ۵۶ بود.

علی نیکزاد تصریح کرد: اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق ماده ۵۶ می‌تواند اجرای پروژه سه‌راه سربند به‌عنوان یکی از پروژه‌های جاده‌ای مهم در شمال استان را همانند تخصیص اعتبار اخیر از ماده ۵۶ برای ۴ بانده کردن جاده سرچم، تسریع نماید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل این موضوع را طی ۲۰ روز آینده پیگیری نمایند.

این پروژه جان بسیاری از مردم منطقه را هدف قرا داده است، از طرف مردم کل منطقه شمال استان لازم می‌دانیم از مسئولین تقاضا کنیم در راستای تحقق این آرزوی دیرینه منطقه تمامی تلاش‌های خود را بکار گیرند تا با همت مضاعف و پیگیری‌های مستمر خود این خواسته به حق و چندین ساله مردم نیمی از استان را تحقق بخشند تا شاهد تلفات جانی در سطح استان نباشیم.

گزارش نسرین آذرکیش

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/229398

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *