http://didshahr.ir/228570

۱۴۰۰/۰۵/۲۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در شرایط بحرانی خشکسالی و کمبود آب و برق هستیم اما نباید برق بیمارستان‌های کرونایی و تصفیه‌خانه‌های آب شرب در این شرایط قطع شود.

سیم برق

فرزاد قلندری در جلسه بررسی بحران آب که به‌صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران شمال استان در محل استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: قطعی برق استان بررسی شده و مراکز کرونا که باید جهت انتقال اکسیژن به بیماران فعال باشند و مراکزی که آب شرب سالم و پایدار را تامین می‌کنند، مستثنی شده‌اند و باید با مدیریت صحیح قطعی برق نداشته باشند.

وی با بیان اینکه تامین آب بیشتر روستاها و شهرها به‌صورت پمپاژ بوده و با جریان برق امکان‌پذیر است، افزود: با توجه به شرایط حاکم و اینکه کمبود برق در سراسر کشور مشکل‌ساز شده است و استان اردبیل نیز از این موضوع مستثنی نبوده و گاهی هم قطعی برق در برخی از موارد با اتصال کوچک اتفاق افتاده است و باید در این رابطه دقت بیشتری داشته باشیم.

آب

کمبود آب ۲۰ میلیون متر مکعبی در شمال استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد در دو هفته گذشته ۲۰ میلیون متر مکعب کمبود آب در شمال استان گزارش شده که در این میان در سد خداآفرین و ارس ۷۰ میلیون متر مکعب نسبت به سال قبل، کمبود آب وجود دارد که در توزیع آب باید مدیریت دقیق صورت گیرد.

وی ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی با حضور نماینده فرمانداران شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندور جلسه‌ای با محوریت مدیریت بحران برگزار کنند و پیشنهادهای کارشناسی در این جلسه ارائه شود.

قلندری بیان کرد: در رابطه با کشت دوم و کشت پاییزه و نحوه اطلاع‌رسانی به کشاورزان تا پنجم شهریور تعیین تکلیف شود و تصمیم نهایی برای سازوکارهای لازم جهت باز چرخانی و تامین آب مورد نیاز با مدیریت صحیح اعمال شود.

وی نحوه مدیریت بحران و وضعیت کم آبی را در استان مطلوب ارزیابی کرد و اضافه کرد: از این به بعد نیز دستگاه‌های ذی‌ربط با کنترل وضعیت می‌توانند نسبت به کمبود شبکه آبیاری در مغان و قرارگاه آب استان، بهترین عملکرد را داشته باشند چرا که همین مدیران هستند که باید برای کنترل وضعیت استان تصمیم بگیرند.

آبرسانی

تمام دستگاه‌ها و فرمانداران برای حل مشکلات پای کار باشند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار کرد: تمام دستگاه‌ها و فرمانداران برای حل مشکلات مطروحه پای کار باشند و جهت آبرسانی سیار به روستاها، بخش خصوصی، سپاه و امور عشایری اقدامات اساسی انجام داده و در این رابطه آمادگی کامل دارند.

وی تأکید کرد: در تعطیلات پیش رو دستگاه‌های خدمات‌رسان در خدمت مردم باشند که تامین آب شرب مورد نیاز مردم اولویت اول ما است و با هماهنگی مدیریت بحران و ارایه راهکارهای اساسی، سعی کنیم کمترین آسیب به کشاورزان و تاسیسات موجود وارد شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، در این جلسه مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرعامل شرکت توزیع برق، فرمانداران پارس آباد، بیله سوار، اصلاندوز و گرمی و جمعی از اعضای جلسه دیدگاه و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/228570

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *