http://didshahr.ir/228537

01:22 :: 1400/05/24

استاندار اردبیل گفت: از ورود و خروج خودروهای غیربومی به استان اردبیل به‌غیر از موارد بسیاری ضروری و خودروهای خدمات‌رسان و سوخت‌رسان تا 5 شهریور با همکاری نیروی انتظامی ممانعت به‌‌عمل می‌آید.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام‌جو در جمع خبرنگاران از تعطیلی اصناف و ادارات به غیر از دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی و گروه‌های شغلی ضروری از روز دوشنبه تا شنبه، ۳۰ مرداد ماه خبر داد.

وی افزود: براساس تصویب در ستاد ملی مدیریت کرونا این تعطیلی در تمام استان‌ها اجرایی بوده و در اردبیل نیز عملیاتی می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: ممنوعیت تردد بین استان‌ها نیز از دیگر مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا است که در قالب این مصوبه از فردا یکشنبه ۲۴ مرداد ماه تا پنجم شهریور ماه اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح، از ورود و خروج خودروهای غیربومی به استان اردبیل به‌غیر از موارد بسیاری ضروری و خودروهای خدمات‌رسان و سوخت‌رسان با همکاری نیروی انتظامی ممانعت به‌‌عمل می‌آید.

بهنام جو اظهار امیدواری کرد با این دو ممنوعیت و رعایت پروتکل‌ها شاهد کاهش ابتلا، بستری و فوتی از هفته آینده باشیم.

مسیر ممنوع

استاندار اردبیل تصریح کرد: در استان با توجه به جهش بالای کرونا و افزایش تعداد بستری‌های کرونا، قرارگاه عملیاتی کرونا به‌صورت شبانه روزی فعال شده است.

وی تاکید کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان به ۷۶۹ نفر رسید.

بهنام‌جو به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: برگزاری مراسمات عزاداری ماه محرم نیز باید در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌خصوص با استفاده از ماسک برگزار شود.

 

 


  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/228537

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *