http://didshahr.ir/227275

۰۰:۲۶ :: ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

اصول تقویت روابط خواهر و برداری فرزندان توسط مادرها

تربیت کودک و بچه ها

اگر شما دارای فرزند دختر و پسر باشید، حتما با چالش‌های بیشتری در تربیت فرزندان‌تان نسبت به مادرهایی که فقط پسر یا دختر دارند، روبه‌رو شده‌اید. هرقدر داشتن دختر و پسر به صورت همزمان می‌‌تواند شیرین باشد، اما سختی‌های خاص خودش را دارد. مهم‌ترین مشکل درخصوص خواهر و برادرها، شکل‌گیری یک رابطه مسالمت‌آمیز همراه با همدلی و به دور از حس حسادت است. درادامه به بررسی راهکارهایی برای قوی شدن روابط خواهر و برادری توسط مادرها خواهیم پرداخت.

برای‌شان خط قرمز مشخص کنید

شما به عنوان یک مادر باید برای آن‌ها خط قرمز مشخص کنید. این خط قرمز دست بلند کردن روی یکدیگر است. به آن‌ها توضیح دهید که هرگونه حرکات خشونت‌‌ آمیز مثل ضربه زدن، کشیدن مو یا هل دادن کار اشتباهی است و حتی در مواقع عصبانیت نباید این کار را انجام دهند، در غیر این صورت برای‌شان محدودیت‌هایی در انجام کارهای مورد علاقه مانند دیدن فیلم یا پارک رفتن ایجاد کنید.

بگویید که من آماده شنیدن هستم

از فرزندان خود بخواهید که هر وقت از یکدیگر به هر دلیلی ناراحت شدند با شما حرف بزنند و بگویند، چه اتفاقی افتاده است. می‌توانیدحرف زدن را برای آن‌ها تبدیل به یک بازی کنید. یک وسیله را به عنوان میکروفن دست‌شان بدهید و ازآن‌ها بخواهید مشکل پیش‌آمده را تعریف کنند. بعد از این‌که صحبت‌های‌شان را شنیدید به آن‌ها اطمینان دهید همیشه آماده شنیدن حرف‌های‌شان هستید و برای حل مشکلات، آن‌ها را راهنمایی خواهید کرد.

کنترل خشم را به آن‌ها یاد بدهید

از کودکی به آن‌ها یاد بدهید در هنگام عصبانیت نباید تصمیم بگیرند یا کاری انجام دهند بلکه بهترین کار در این مواقع کشیدن نفس عمیق و گفت‌وگو است. از هر دو یا چند فرزندتان بخواهید به جای عصبانیت، خود را جای نفر مقابل بگذارند و از زاویه دید او ماجرای درگیری را تعریف کنند.

همکاری های ۲ نفره برای‌شان در نظر بگیرید

یک سری کارهای کوچک طراحی کنید و از آن‌ها بخواهید این کارها را باهم انجام دهند تا مهارت مشارکت در آن‌ها تقویت شود. این کارها می‌تواند مسئولیت‌های کوچکی از کارهای خانه باشد. مثل گردگیری، جابه‌جا کردن ظروف یا آماده سازی میز غذا، اما یادتان باشد که باید از آن‌ها بخواهید در انجام دادن کارها با یکدیگر همکاری کنند.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/227275

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *