انتشار : سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰:۳۷

محلی برای ازدواج موقت مردان متاهل با دختران مجرد

مدت‌هاست که در فضای‌مجازی شاهد کانال‌ها، پیج‌ها و سایت‌های همسریابی غیرقانونی و غیر مجاز هستیم که برخی دختر و پسرها برای انتخاب مناسب به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

دختر و پسر

معاون امور جوانان وزارت ورزش‌و‌جوانان گفته که پیج‌ها، کانال‌ها و سایت‌های غیرقانونی همسریابی محل مراجعه بعضی افراد متاهل و باعث فروپاشی زندگی‌شان شده است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش‌و‌جوانان به تازگی در این‌باره گفته: «مدل‌های غیرقانونی این کانال‌ها، پیج‌ها و سایت‌های همسریابی که غیرقانونی فعالیت کرده‌اند، خروجی مثبتی نداشته‌ و تبعات منفی‌شان هم زیاد بوده است، به طوری که عمدتا به ازدواج‌موقت و ناپایدار و فروپاشی زندگی‌ها منجر شده و خیلی از متاهل ها به این سایت‌ها مراجعه و با پرداخت مبالغی خود را مجرد معرفی کرده‌اند.»(منبع خبر: ایسنا)

ماجراجویی و تمایل به تنوع‌و‌هیجان، ترویج لوده‌گری، هرزه‌گری و بیان بی‌پرده روابط نامشروع، مراوده با افراد بی‌بند و بار، حجم وسیعی از سریال‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه، ارضا نشدن نیازهای جنسی و ویژگی‌های شخصیتی از عوامل موثر در ایجاد چنین پدیده‌ای است که ناآگاهی از خطرات آن باعث شده، ضمن گسترش این‌گونه ارتباطات غیراخلاقی، بنیان بسیاری از خانواده‌ها تحت آثار تخریبی این نوع ارتباط‌ها متزلزل شود.

در ادامه نکاتی درباره عوامل این اتفاق و چند توصیه به متاهل‌ها مطرح خواهد شد.در ضمن اگر بنا به انتخاب همسر در چنین فضاهایی دارید، حتما از سایت های قانونی و مجوز دار کمک بگیرید.

دوست پسر و دختر

۴ عامل این اشتباه آسیب‌زا

کم رنگ شدن ارزش‌های اخلاقی

کم رنگ شدن ارزش‌های اخلاقی در افراد باعث گسترش روز افزون این پدیده غیراخلاقی و غیرشرعی شده است. تغییر سبک‌زندگی از الگوی اسلامی‌ایرانی به الگوی رفتاری غربی تحت تاثیر ماهواره‌ها از علت‌های ازدیاد این آسیب اجتماعی است. این روابط باعث افزایش طلاق، ازدواج‌های مقطعی و روابط خارج از عرف می‌شود و متاسفانه برخی از افراد که وابستگی اخلاقی و فرهنگی ندارند، این گونه روابط فرازناشویی را بسیار طبیعی و به نوعی پیشرفت و امروزی بودن قلمداد می‌کنند.

ناآشنایی زوج ها با مهارت‌های زندگی‌مشترک

یکی از مسائلی که متاسفانه خانواده‌ها و مخصوصا زن و شوهرها به نوعی درگیر آن هستند و ریشه بسیاری از مشکلات امروزی است، آگاهی نداشتن از تفاوت‌های فردی و جنسیتی و شناخت نیازهای همسران و ضعف در مهارت‌های لازم برای تامین آن نیازهاست. وقتی فردی در زمینه‌های مختلف دچار کمبود و خلأ شود خواه ناخواه به دنبال راه‌هایی برای جبران آن برمی‌آید و این اولین قدم برای گرفتار شدن بعضی از آقایان در این سایت‌ها و کانال‌ها و این رابطه‌هاست.

بی‌توجهی به اهمیت همسرگزینی مناسب

عامل مهم‌تر در این فرایند، همسر گزینی نامناسب در جامعه است. به دلیل ضعف فضای همسرگزینی در جامعه، وقتی افراد بدون هیچ گونه شناختی وارد زندگی‌مشترک می‌شوند، تازه متوجه خواهند شد که انتخاب صحیحی انجام نداده‌اند. نداشتن شناخت از الگوی صحیح ازدواج، هر دو زوج را به روابط فرازناشویی سوق می‌دهد. این بی‌هنجاری در فضای انتخاب در موقعیت‌هایی مانند خیابان، مهمانی و… بروز می‌کند. بی‌شک می توان گفت یکی از فضاهایی که می‌تواند محیط همسر گزینی مناسبی برای افراد باشد، فضاهای دوستانه و خانوادگی با کمک والدین است.

طبیعی جلوه‌دادن این کنجکاوی یا شیطنت نامشروع

برخی از افراد متاهل، این رفتار، کشش‌ها یا روابط فرازناشویی را طبیعی و عادی جلوه می‌دهند و بیان می‌کنند که این گونه ارتباطات و گپ و گفت‌ها در همه افراد وجود دارد و بیشتر به خاطر سرگرمی و کنجکاوی است اما باید گفت این گونه روابط زاییده شیطنت‌های نامشروع و دزدکی در روابط زناشویی هستند که آسیب‌هایشان بارها در صفحات حوادث روزنامه‌ها، خبرساز شده اند.

پیش‌بینی نادرست مردها از عاقبت این کار

این نکته خطاب به مردان است که ظاهرا، بیشتر در چنین دام‌هایی گرفتار می‌شوند. بعضی از آقایان در محاسبات خود دچار اشتباه می‌شوند و به زعم خودشان چیزی در زندگی خانوادگی خود کم نمی‌گذارند بنابراین خود را توجیه می‌کنند که حتی اگر یک ارتباط نامناسب هم داشته باشند، آسیبی به زندگی‌شان نمی‌رسد! بعضی از مردان هم به دنبال اثبات خودشان از جنبه‌های مختلف هستند و صرف نظر از این که این نیاز به اثبات، از کدام دوره نشئت می‌گیرد، ممکن است در بزرگ سالی هم به دلیل پذیرش ناکافی از سوی دیگران تشدید شود، بنابراین فرد برای این که به خودش یا افراد صمیمی اطراف خود ثابت کند که آدم باعرضه‌ای هست اقدام به این کار می‌کند! واضح است که این دلایل، نابه‌جاست.

نویسنده : دکتر حسین محرابی | روان‌شناس

نامزد

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

yasha شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲:۰۱

از فیلم سا را گلین –
سرا حسرت قا لدی یا را
در دیمیزه یو خدو چا را۰

و ا ز طرف دیگر نا موس و شرف و غیرت کجا رفت
و از طرف دیگر میلیو نر ها فقط زن می گیرند – در نها یت
مر د ها مقصرند یا زنها یا جا معه یا فر هنگ یا آ مریکا یا عوا م نا دا ن
ما نفهمیدیم – هخا منشیا ن تما م شبه جزیره خلیج فا رس را به ا عرا ب دا دند که بحرین ما نده بو د که آ ن را هم آ ریا مهر به اعراب هد یه داد و عیا شا ن قا جا ر آ ذر با یجان را به عثما نی ها بخشیدند و حا لا زا د و و لد فقط توسط
برا درا ن افغا ن انجا م می گیرد پس ایرا ن قسمتی از افغا نستا ن خوا هد شد ا گر به گیر طالبا ن نیفتید چو ن ایرا نی جما عت اخلا ق شا ن را گم کر ده اند – نیست – کم بود – لج و حسد و جهل بقیه را هم برد