http://didshahr.ir/227218

۱۴۰۰/۰۴/۲۸

ضد آفتاب‌های سرطان‌زا در دنیا جمع آوری می‌شود زیرا خطر ابتلا به سرطان خون را افزایش می‌دهد.

کرم پوست صورت

در خبر جمع آوری ضد آفتاب‌های سرطان زا چهار اسپری ضد آفتاب از خانواده برند Neutrogena و یک اسپری ضد آفتاب از خانواده برند Aveeno آمده است که این محصولات حاوی مقدار غیرمجاز بنزن هستند. این ماده می‌تواند احتمال بروز سرطان به خصوص سرطان خون را افزایش دهد. شرکت جانسون اند جانسون تولید کننده این اسپری‌ها برای جمع‌آوری آن‌ها از داروخانه‌ها اقدام کرده است.

به همین بهانه در ادامه مطلب به مواد ترکیبی ضدآفتاب‎ها می‌پردازیم تا به شما در انتخاب بهترین ها کمک کنیم :

ضد آفتاب خوب

ضد آفتاب خوب باید بتواند به راحتی ورود هر دو نوع اشعه فرابنفش را مسدود کند و در عین حال برای پوست ضرر نداشته باشد. چون این محصول بهداشتی در شرایطی استفاده می‌شود که پوست زیر نور آفتاب عرق کرده است و از طرفی باید مانع ورود اشعه مضر به لایه های پوست شود بنابراین باید در برابر تعریق مقاومت داشته باشد.

مدت اثر کرم

بهترین نوع کرم‌های ضد آفتاب تنها دو ساعت ماندگاری دارد و بعد از آن باید دوباره تجدید شود.

SPF چیست؟

متخصصان پوست خاطر نشان می کنند که میزان SPF این کرم ها بسیار مهم است و مصرف کنندگان باید به این موضوع توجه داشته باشند. به اعتقاد آنان هر چه میزان این ماده در کرم‌های ضد آفتاب بیشتر باشد، میزان مواد شیمیایی آن هم بیشتر است و می تواند به سلامت پوست آسیب برساند.

۲ نوع عملکرد

ضد آفتاب‌ها بر اساس نوع برخوردشان به اشعه فرابنفش به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم‌بندی می‌شوند. نوع فیزیکی اشعه را منعکس و نوع شیمیایی آن را جذب می‌کند.

کرم پوست صورت

نکته

در بیشتر کرم‌های ضد آفتاب از دو ماده دی اکسید تیتانیوم و دی اکسید روی استفاده می‌شود که لایه‌ای سفید رنگ روی پوست ایجاد می‌کند و محافظ در برابر نور خورشید به شکل موقت است.

یک کرم ضد آفتاب خوب و مناسب با قدرت بالا باید SPF بیشتر از ۳۰ داشته باشد.

اگر شما از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید و در فضای باز و در تماس با نور خورشید قرار بگیرید، پوست شما توانایی دارد که ۱۰ دقیقه در برابر اشعه های خورشید طاقت بیاورد. اگر عدد SPF کرم را در زمان ۱۰ دقیقه ضرب کنید، عددی که به‌دست می آید مدت زمانی است که پوست شما با داشتن لایه محافظت کننده‌ای از کرم ضد آفتاب توانایی غلبه بر اشعه‌های نور خورشید را دارد.

حساسیت پوستی‌

اگر دارای پوست حساسی هستید، ممکن است با استفاده از ضد آفتاب‌های رنگی یا معطر دچار التهاب و تشدید حساسیت پوستی‌ شوید. از این رو در صورت بروز علایم حساسیت مانند قرمزی، خارش یا التهاب در اثر استفاده از یک ضد آفتاب جدید، حتما مصرف آن را قطع و با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

بنزن در ضد آفتاب

مولکول های ضد آفتاب آلی دارای ساختاری به نام حلقه بنزن هستند و آن قسمت از مولکول همان چیزی است که به کرم ضد آفتاب کمک می کند تا اشعه UV را جذب کند. مقادیر کمی بنزن ممکن است وجود داشته باشد . حلقه های بنزن همچنین در بسیاری از مواد معطر و نگه دارنده مانند بنزوات سدیم یافت می شود.

نویسنده : مهین رمضانی

مطالب دیگر
    ببخشید، هیچ مطلبی مرتبط با این پست یافت نشد !
  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/227218

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *