http://didshahr.ir/226974

۱۴۰۰/۰۴/۲۲

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۳۰/۹ درصد از مجموع دانش‌آموزان این استان دچار عارضه چاقی و اضافه وزن هستند.

چاقی وزن شکم

منصور صاحب اظهارکرد: در حالی که نتیجه اجرای سنجش اولیه این طرح در استان اردبیل حاکی از چاقی و اضافه وزن ۳۴.۳ درصد از مجموع دانش‌آموزان این استان بود، این میزان در مرحله سنجش ثانویه به ۳۰.۰ درصد کاهش یافت.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی و سبک تغذیه ناسالم قشر دانش‌آموزی استان با مشکل کم‌تحرکی و وضعیت ناخوشایندی در بحث تغذیه روبرو هستند، طوری که بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان گرفتار چاقی و اضافه وزن شده‌اند.

صاحب اظهارکرد: میانگین اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان در کشور کمتر از ۳۱ درصد و در استان اردبیل ۳۰/۹ درصد می‌باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل به افزایش پدیده کم‌تحرکی دانش‌آموزان در ایام کرونایی اشاره کرد و گفت: این امر بر تشدید وضعیت چاقی و اضافه وزن دانش‌آموزان افزوده است ، در حالی که باید با همکاری اولیای دانش‌آموزان نسبت به تحرک نسل آینده و سلامت آنها حساس باشیم.

صاحب افزود: با همکاری وزارت بهداشت از سال ۹۵ اجرای طرح‌های متعدد سلامت دانش‌آموزی بویژه طرح کاسپین را شاهد بودیم که بر همین اساس میزان اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان در سال‌های اخیر هشت درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، وی اظهارکرد: میانگین لاغری دانش‌آموزان در سطح ملی و کشور ۶ درصد است که این میزان با توجه با اطلاعات و آمار استخراج شده از طرح کوچ در سال تحصیلی گذشته در استان اردبیل ۳.۴ دهم درصد می‌باشد.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/226974

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *