http://didshahr.ir/224640

۰۹:۴۲ :: ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

استاندار اردبیل گفت: یکی از واحدهای تولید داروهای گیاهی در استان اردبیل تا ده روز آینده افتتاح می‌شود.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو از افتتاح یکی از واحدهای تولید داروهای گیاهی در استان تا ده روز آینده خبر داد و اظهار کرد: چندین کارخانه داروسازی بزرگ در استان اردبیل احداث خواهد شد.

وی توسعه شهرک های صنعتی خصوصی و واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از دیگر اقدامات توسعه صنعتی استان عنوان کرد و افزود: در چند سال گذشته چندین شهرک صنعتی خصوصی در استان ایجاد شده و در بیشتر نواحی صنعتی زمین برای واگذاری اشباع شده است.

استاندار اردبیل، استان را قطب تولید لاستیک و روکش درب دانست و بیان کرد: حدود ۲۵ درصد از لاستیک کشور و ۹۰ درصد نیاز کشور به روکش درب در استان اردبیل تولید می‌شود.
وی تاکید کرد: با وجود بیماری کرونا و محدودیت‌های پیش آمده، میزان صادرات در استان در سال گذشته ۲۷۰ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ما قبل افزایش یافته است.

بهنام‌جو در ادامه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه آزاد به‌عنوان پتانسیل مهم در توسعه و رونق استان بوده و از آنجایی که استان اردبیل نزدیک‌ترین جا به آذربایجان بوده این منطقه در رونق اقتصادی اهالی استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

گیاهان دارویی

وی تصریح کرد: کلیات منطقه آزاد تصویب شده و دولت بعد از کارشناسی و مشخص شدن محدوده، تصمیم‌گیری و ابلاغ می‌کند، با ایجاد و فعال شدن منطقه آزاد و انجام سرمایه گذاری، ارتباط استان با روسیه و آسیای میانه بیشتر خواهد شد.

استاندار اردبیل در خصوص منطقه ویژه اقتصادی نیز بیان داشت: فاز اول منطقه ویژه افتتاح می‌شود و این ظرفیت اقتصادی مهمی برای استان است.

وی به اجرای پروژه راه آهن اردبیل اشاره کرد و گفت: راه آهن اردبیل از سال ۸۴ شروع شده و از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در چهار سال اخیر به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/224640

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *