http://didshahr.ir/220748

۰۱:۰۶ :: ۱۳۹۹/۱۲/۲۲

شخصیت کارتونی راسو (پپه لو پیو) به علت ترویج فرهنگ تجاوز و تعرض از انیمیشن لایو-اکشن «اسپیس جم ۲» حذف شد.

اسپیس جم ۲

به گزارش هالیوود ریپورتر، انتشار مقاله‌ای جنجالی توسط نویسنده نیویورک تایمز باعث شد که شخصیت کارتونی «پپه لو پیو» راسو از دنباله‌ «اسپیس جم ۲» برادران وارنر حذف شود.

این مقاله مدعی شده است که این شخصیت کارتونی فرهنگ تجاوز را تشدید کرده و باعث شده است که در فضای مجازی بحث‌های زیادی شکل بگیرد. این شخصیت کارتونی اولین‌بار در کارتون‌های «لونی تونز» وارنر پیدا شده بود.

به دنباله این مقاله، منابع نزدیک به کمپانی برادران وارنر می‌گویند که سکانسی که این کاراکتر در آن حضور دارد، در تدوین پروژه حذف خواهد شد.

البته برخی از ناظران پروژه می‌گویند که این شخصیت در این انیمیشن لایو-اکشن حضور ندارد و حتی برخی مدعی‌اند که در صورت حذف این شخصیت، ارتباطی به مقاله مذکور ندارد. اما رسانه‌های خبری مانند ددلاین نیز آن را تکذیب می‌کنند و عامل سانسور را مقاله نیویورک تایمز می‌دانند.

در یکی از این سکانس‌ها، پپه لو پیو، دست بازیگر زن فیلم را می‌بوسد و او نیز به صورت راسو سیلی می‌زند. حذف این سکانس، باعث رنجش این بازیگر که خود از قربانیان آزار جنسی است شده و گفته که این سیلی باید به صورت چنین شخصیت متعرضی زده می‌شد.

این اولین سانسور شخصیت‌های کارتون «لونی تونز» نیست زیرا در سال گذشته نیز HBO Max شخصیت «المر فاد» را به دلیل استفاده خشونت‌آمیز از اسلحه حذف کرد.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/220748

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *