http://didshahr.ir/214756

۰۱:۰۹ :: ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

مشاوره ازدواج

دوست پسر و دختر

سوال:

دختری ۲۰ ساله هستم که اواخر سال گذشته با یکی از پسرهای دانشگاه‌مان آشنا شدم. او گفت که بعد از یک سال اگر به درد هم ‌خوردیم، با هم ازدواج خواهیم کرد. در این مدت خیلی به او وابسته شدم. حالا خیلی احساس بدی دارم چون با خودم می‌گویم اگر او من را به بهانه ازدواج گول زده باشد چی؟ چه کنم؟

پاسخ: 

به نظر می‌رسد بعد از گذشت یک سال از آشنایی با همکلاسی‌تان، دچار این احساس نگرانی شده‌اید که مبادا پسر مورد علاقه‌تان بعد از این مدت شما را رها کند و موضوع ازدواج صرفاً بهانه‌ای برای برقراری رابطه و سوء استفاده از شما باشد. نگرانی شما نه تنها قابل درک، بلکه به جاست و بهتر است برای حل این مسئله به نکات مهمی که در ادامه مطرح خواهد شد، دقت کنید.

چرا به خواستگاری‌تان نمی‌آید؟

علت تاخیر در خواستگاری رسمی از شما توسط این پسر چیست؟ اگر فرد قصد جدی برای ازدواج داشته باشد و هدفش از رابطه تشکیل زندگی مشترک باشد، قطعا به فکر فراهم کردن شرایط ازدواج است مثلا شغل، امکانات مالی، در جریان قرار دادن خانواده و … . در قدم اول باید بررسی کنید که چه زمینه‌هایی تاکنون از طرف او به منظور فراهم کردن شرایط ازدواج مهیا شده است؟

خانواده را در جریان بگذارید

آیا تاکنون مهلتی برای پایان رابطه قرار داده‌اید مثلا تا پایان پاییز یا تا عید؟ خیلی افراد به دلیل ترس از دست دادن رابطه یا طرد شدن، نگران تعیین مهلت برای انجام خواستگاری هستند در حالی که یکی از شاخص‌های تعیین کننده روابط موقت و ناپایدار از روابط هدفمند، مشخص کردن تاریخ اتمام برای چنین روابطی است. اطلاع دادن به خانواده و در جریان قرار دادن آن‌ها، باید از اولین روز آشنایی اتفاق بیفتد تا منجر به کاهش نگرانی و ترس از پیامدهای ناخواسته چنین روابطی شود. البته این‌که با کدام یک از اعضای خانواده برای اولین بار در این باره صحبت کنید، بستگی به شرایط خانوادگی‌تان دارد.

ضرورت توجه به همه موارد مطرح شده در صورتی است که شما به انتخاب سالم و آگاهانه‌ای اقدام کرده باشید یعنی فردی که با او آشنا شدید در سه زمینه آمادگی برای ازدواج، آگاهی از ازدواج و تناسب با شما در ازدواج، نمرات خوبی به دست آورده باشد در حالی که ما اطلاعاتی راجع به او نداریم.

این رابطه را ترک کنید

در پایان در صورتی که متوجه قصد سوء استفاده ایشان از خودتان شدید که طبق پیامک‌تان این‌طور به نظر می‌رسد، هرچه زودتر به این رابطه پایان دهید و آن را ترک کنید.

در این مسیر با توجه به حساسیت‌های زیادی که در این زمینه وجود دارد، بهتر است از مشاور هم کمک بگیرید تا در صورت نیاز، توضیحات تکمیلی به شما ارائه شود.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/214756

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *