http://didshahr.ir/213395

۱۳۹۹/۰۸/۲۵

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: تمام پروژه های مدرسه‌سازی خیری در این استان با سرعت در حال تکمیل بوده و هیچ پروژه بلاتکلیفی در منطقه وجود ندارد.

دولت لطفی  در بازدید از محل‌های اختصاص یافته برای احداث  ۲ مدرسه در شهرستان نیر اظهارداشت: بستر جدید فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان پویش آجر به آجر است و اقشار مختلف جامعه باید در حد توان خود در امر مقدس مدرسه‌سازی شرکت داشته باشند.

وی افزود: این اداره کل با خیرین مدرسه‌ساز در مناطق موردنیاز استان همکاری کرده و پیشنهاد این مجموعه به خیرین مدرسه‌ساز ساخت ۲ مدرسه بجای یک مدرسه بنام خیرین جهت افزایش جذب اعتبارات ملی این مجموعه می‌باشد.

او گفت: اجرای طرح آجر به آجر باعث افزایش حضور مردم در مدرسه‌سازی می‌شود و کمبود فضای آموزشی در این استان را مرتفع خواهد کرد ، با این طرح هر فردی با هر توان مالی حتی با کمترین مبلغ در مدرسه‌سازی مشارکت خواهد کرد.

وی با اشاره به روحیه انساندوستانه اهالی شهرستان نیر ، طرح آجر به آجر را فرصتی مناسب برای خیرین خرد مدرسه‌ساز دانست که هر شخص به اندازه وسع خود،  نذورات مورد نظر حتی به اندازه یک آجر را می‌تواند برای مدرسه‌سازی اختصاص دهد.

شجاع اقبالی ، سرپرست فرمانداری نیر هم در این بازدید از احداث سه باب مدرسه خیری در این شهرستان خبر داد و افزود: سه مدرسه خیری در روستاهای سقزچی، کورعباسلو  و دیم سقرلو و هنرستان شیخ بهایی نیز در شهر نیر در حال احداث است.

او تصریح کرد: مجوز احداث مدرسه تک کلاسه در روستای شیرین بولاغ نیز صادر شده است.

توسعه مشارکت های مردمی در دستگاه تعلیم و تربیت

فرماندار نیر با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز می‌بایست در این شهرستان یک اولویت باشد، گفت: خیران ظرفیتی برای ساخت، تجهیز و بهسازی مدارس تخریبی شهرستان هستند.

وی اظهارداشت: توسعه مشارکت های مردمی در دستگاه تعلیم و تربیت، بهره‌گیری از مشارکت عمومی مردم در امر مقدس مدرسه‌سازی و توسعه فرهنگی عمومی مشارکت در آموزش و پرورش از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

در استان اردبیل خیرین زیادی در عرصه‌های ارزنده فرهنگی از جمله مدرسه‌سازی فعالیت کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به مرحوم حسنعلی علیپور و مالک جعفرزاده مقدم اشاره کرد.

به گزارش ایرنا ، مرحوم حسنعلی علیپور از خیران برجسته مدرسه ساز کشور در زمان حیات خود به یاد شهیدان عرصه خونین نینوا ، ۷۲ مدرسه را با هزینه شخصی خود تاسیس و در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل قرار داد.

این خیر همه زندگی و حتی خانه مسکونی خود را علاوه بر مدرسه‌سازی در ساخت مکان‌های عام‌المنفعه از قبیل حمام ، درمانگاه و مسجد هزینه کرد.

مالک جعفرزاده مقدم دیگر خیر اردبیلی نیز در حال حاضر ساخت ۸۴ مدرسه به نام اسرای کربلا در مناطق مختلف استان اردبیل را برعهده‌گرفته است.

وی بیش از ۳۰۰ کودک بی‌سرپرست از ۱۷ استان کشور را تحت پوشش مالی خود قرار داده و در نقاط مختلف کشور به ساخت مدرسه ، مسکن و ارائه تسهیلات به جوانان و دانشجویان مشغول است.

 

 

 

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/213395

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *