http://didshahr.ir/212316

۱۳۹۹/۰۸/۰۵

شهروز کامجو

شهروز کامجو

بعد از پایان انتخابات مجلس یازدهم و روی کار آمدن نمایندگان اصولگرای مجلس در اردبیل ، تغییرات مدیران دستگاه های دولتی از سوژه های داغ محافل سیاسی و اصولگرایی بوده است. تغییراتی که روزانه با مدعیان جدیدی روبرو شده و هر کدام از فعالین ستادی نمایندگان مجلس خود را نامزد صندلی های مدیریتی استان می کنند.

اما در این سوی ماجرا بهنام جو به عنوان نمانیده دولتی که مارک اصلاح طلبی را یدک می کشد به سهولت نمی توانست تمنا های مدیریتی را برآورده کرده و حاجت های انتصابات را روا کند، استاندار در منگنه ای از اصلاح طلبان استان که دولت را برای خود کنار گذاشته اند و اصولگرایانی که نمایندگان مجلس خود را به کرسی مجلس رسانده اند قرار گرفته بود.

زمزمه هایی که تحت این فشار ها در جهت تغییر استاندار اردبیل به گوش می رسید را میتوان دلیل مقبولی برای تکاپوی بهنام جو در راستای یافتن راه حلی که «نه سیخ بسوزد نه کباب» قلمداد کرد.

بهنام جو نمی توانست بدون به دست آوردن دل اصلاح طلبان مبادرت به تغییرات گسترده مدیران دولتی و جایگزینی آنها با اصولگرایان کند ، پس به حفظ سقف استانداری اردبیل با سه ستون رضایت داد و ستون چهارم را فدایی جلب رضایت اطلاح طلبان برای انتصاب مدیران اصولگرا قرار داد.

با این اوصاف اصلاح طلبان با به دست آوردن مدیریت سازمان همیاری شهرداری ها برای یک اصلاح طلب شناسنامه دار، چشم خود را بر روی تغییراتی که در راه است خواهند بست و اصولگراها نیز سهم های مدیریتی را به دست خواهند آورد . رضایت موقتی و نسبی طرفین در مدت زمان باقیمانده از دولت حاصل این فرآیند سیاسی بهنام جو در مدیریت فشارها خواهد بود.

این سیاست بهنام جو دو نتیجه حاصل خواهد کرد، اول اینکه آن کاراکتر نفوذ ناپذیر بهنام جو در پشتیبانی تمام قد از رفقای مدیریتی خود فرو می پاشد و نشان میدهد ممکن است شخصی مثل بهنام جو تحت فشار، سلیقه مدیریتی خود را تغییر دهد و دوم اینکه تغییرات گسترده مدیران دستگاه های دولتی با این بده بستان سیاسی دور از انتظار نخواهد بود و بعید نیست که در روزهای آتی شاهد تصاحب میزهای مدیریت توسط اصولگرایان در دولت تدبیر و امید باشیم.

  • لینک کوتاه
  • savalankhabar.ir/212316

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *